Херсонці вирішили створити єдиний інформаційний центр по роботі з переселенцями

Журналісти, представники влади, керівники громадських організацій, громадяни, що переїхали із зони АТО, зібралися 11 березня в медіа-центрі «IPС Херсон» щоб обговорити важливу тему – інформаційне забезпечення переселенців та їхню комунікацію з владою.

Згідно з висновками Європейської дослідницької асоціації та моніторингом регіональних медіа, що провів Інститут демократії ім. Пилипа Орлика, місцеві та центральні засоби масової інформації недостатньо інформують про проблеми переселенців.

Учасники заходу вирішили, що їм потрібно створювати єдиний інформаційний центр по роботі з вимушеними переселенцями та провести ряд заходів інформаційного характеру, де б переселенці змогли поставити свої запитання представникам силових структур та керівникам соціальних служб міста та області.

Інститут демократії ім. Пилипа Орлика став організатором круглого столу «Інформаційні потреби переселенців: як покращити комунікацію між владою, переселенцями, НУО, волонтерами та ЗМІ і забезпечити доступ до важливої інформації» в Херсоні, де зареєстровано 13,5 тисяч вимушених переселенців. Понад тридцять чоловік майже три години обговорювали ці важливі теми.

Ольга Савенко, директор департаменту з питань внутрішньої інформаційної політики Херсонської обласної державної адміністрації, розповіла присутнім про заходи інформаційної безпеки та роботу департаменту з інформаційними потребами переселенців. Прозвучало багато запитань щодо соціальних виплат та сумнівної інформації, щодо затримки цих виплат під приводом того, що йде перевірка особових даних переселенців Службою Безпеки України.

Євген Криницький, начальник управління освіти і науки Херсонської облдержадміністрації розповів про роботу управління в інформаційному плані, щоб ті, хто переїхав з Донбасу і Криму в Херсон, мали змогу отримати роботу та влаштувати своїх дітей у школи й дитсадки.

Студентка 1 курсу Херсонського державного університету Софія Коротченко розповіла, що в її вищому навчальному закладі не знають законів, згідно яких вона повинна отримати безкоштовне місце у гуртожитку та соціальну стипендію. Начальник управління освіти Херсонської області пообіцяв розібратися з цією проблемою.

kherson0302

Наталія Козаренко, керівник громадської приймальні Херсонського обласного фонду милосердя та здоров’я і координатор мережі приймалень Української Гельсінської Спілки з прав людини, розповіла про загальні інформаційні проблеми переселенців, зазначивши, що особливо важко отримати необхідну інформацію тим, хто живе у віддалених куточках області. Її підтримала і відома громадська діячка Наталія Кравець, представник Угорської Екуменістичної служби в Херсонській області, яка реалізовує проекти з надання практичної допомоги вимушеним переселенцям. Вона загострила увагу на необхідності допомоги тим вимушеним переселенцям, які проживають у сільській місцевості. Ці люди мають гострий дефіцит потрібної інформації, а громадські організації відчувають труднощі в роботі з ними, до них важче «дійти», отримати необхідну інформацію про їхні потреби, встановити зворотній зв’язок. Можливо, це зараз найбільша проблема в роботі з переселенцями у Херсонській області.

Сергій Жнивін, переселенець з Донецька, в свою чергу розповів, що всі громадські організації Херсонщини, які опікуються внутрішньо-переміщеними особами, мало спілкуються між собою, не координують свої дії, у кожної громадської організації є своя база даних, але немає єдиної, повної бази – тому є великі проблеми у роботі з людьми, що переїхали з зони бойових дій.

Олена Рузгіс, начальник управління соціальної політики Херсонської міської ради, розповіла про будівництво тимчасового житла для переселенців, і зазначила, що, на жаль, приділялося мало уваги інформуванню про цю роботу.

Ольга Авраменко, керівник ГО «Вектор розвитку», координатор проекту Міжнародної організації з міграції розповіла, як у ході реалізації проекту (виділення коштів на обладнання переселенцям, які займаються невеличким бізнесом) зіткнулася з тим, що їй доводиться відшукувати необхідну інформацію в інших організацій. Тобто дискусія розгорілася навколо створення єдиного центру, який так потрібен для інформування переселенців про їх права та можливості, а також допоможе організаціям, які займаються допомогою внутрішньо переміщеним особам, надавати конкретну, адресну допомогу.

Олексій Тільненко, виконавчий партнер УВКБ ООН, заступник координатора Південноукраїнського офісу Громадської ініціативи «КримSOS» поінформував про послуги, які їх організація може надавати переселенцям.

Під час круглого столу також розглядалися питання працевлаштування вимушених переселенців, їхньої адаптації, надання їм всебічної соціальної, гуманітарної, інформаційної і юридичної допомоги. Учасники обговорення були небадуйжими, іноді емоції під час виступів «зашкалювали». На думку багатьох учасників захід був вдалим і досяг своєї мети.

Модератор круглого столу «Інформаційні потреби переселенців: як покращити комунікацію між владою, переселенцями, НУО, волонтерами та ЗМІ і забезпечити доступ до важливої інформації» Володимир Кіпень, експерт Інституту демократії ім. Пилипа Орлика, кандидат філософських наук, член Комітету патріотичних сил Донбасу підвів підсумки дискусії, зауваживши, що болючі проблеми вимушених переселенців вимагають більшої уваги держави, громадянського суспільства і засобів масової інформації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *