Інформування та дезінформація. Правила інформаційної безпеки в час війни

Обговорювали актуальні питання особливостей інформування в час війни, медіаманіпулювання, важливості розвитку критичного мислення в протидії дезінформації та фейкам.
Аудиторія була зацікавленою, активно долучалася до дискусій і вправ.

Редакції, що навчаються в Екстернаті, мають безліч ідей, як заробляти. Залишилось їх втілити

Обговорення та напрацювання варіантів «як медіа заробляти гроші» відбулося в Екстернаті ІДПО 18 і 19 травня 2023 року під час спілкування на онлайн-тренінгу «Монетизація локального медіа».
Можливими шляхами і конкретними прикладами із представниками і представницями редакцій, що проходять цей навчальний курс, поділився медіа експерт Борис Родієвський

Поліпшити володіння інформаційною зброєю пресофіцерам допомагали в Сумському університеті

Пресофіцери територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, начальники пресслужб військових частин із Чернігівської, Полтавської, Черкаської, Київської, Житомирської та Сумської областей зібралися на форум «Північний інформаційний кордон». І одним із заходів форуму став тренінг на кафедрі, де викладачі та студенти познайомили військових колег з роботою кафедри та пропрацювали деякі навички медійної праці.

Ліцеїсти-старшокласники дізналися як протистояти дезінформації

2 травня 2023 року медіатренерка Інституту демократії імені Пилипа Орлика Олена Самойленко провела навчання для старшокласників ліцею №2 Гостомельської селищної ради. «Тема тренінгу традиційна для нашої організації та як ніколи актуальна – «Інформація та дезінформація: як розрізнити і перевірити?», – каже пані Олена. – Але насправді це було дуже особливе навчання, і не тільки тому, що учасниками стали підлітки».

У Києві відбувся майстер-клас «Професія фіксера: від початківця до продюсера контенту»

Інститут демократії імені Пилипа Орлика провів черговий майстер-клас з фіксерства для студентів, перекладачів та журналістів у Києві. Захід відбувся за підтримки команди Українського кризового медіацентру. Про особливості нової для українців професії розповів діючий фіксер, доцент кафедри нових медій факультету журналістики Львівського національного університету ім. Івана Франка Юрій Залізняк.

Редакції, що навчаються в Екстернаті ІДПО, дізналися, як працювати за донорські кошти

30 і 31 березня 2023 року редакції, що проходять Екстернат ІДПО, приділили час спілкуванню із директоркою «Вільного радіо» (Бахмут, Донеччина), консультанткою з фандрейзингу та менторкою з напрямку медіа менеджменту Анастасією Шибіко, яка погодилась поділитися досвідом і пояснити засади роботи медіа з донорськими коштами.

Вчитися аналізувати інформацію – важливо!

У Сумському регіональному центрі підвищення кваліфікації Сумської обласної державної адміністрації відбулося чергове заняття з медіаграмотності. Його провела експертка Інституту демократії імені Пилипа Орлика, доцентка кафедри журналістики та філології Сумського державного університету Алла Федорина.