Критичне мислення – зброя у інформаційній війні

Тренінг Інституту демократії імені Пилипа Орлика «Як протидіяти фейкам і дезінформації в умовах війни і не тільки» зібрав зацікавлену онлайн аудиторію бажаючих розібратися в цій проблемі, вдосконалити навички аналізу інформаційних повідомлень.

Алла Федорина

Як вижити гіперлокальним, але гіперважливим ЗМІ?

Онлайнова дискусія «Свобода медіа під час війни», сесія «Виживання редакцій та їхні потреби під час війни», стала, по суті, першою з початку повномасштабної збройної агресії Росії професійною розмовою з медійних проблем у країні та тих викликів, до яких хтось був готовий, хтось не готовий, але змушений прийняти, бо – війна.

Активісти і журналісти отримали нові навички з протидії дезінформації

Напередодні Великодню, 23 квітня 2022 року, відбулось онлайн-навчання «Як протидіяти дезінформації», яке тренерка Інституту демократії імені Пилипа Орлика Олена Самойленко провела онлайн. Особливістю цього заходу стало те, що він був спрямований в першу чергу на активістів і журналістів Луганської і Донецької областей, яких війна з росією змусила покинути свої домівки.

На Вінничині навчалися протидіяти російській інформаційній агресії

Завдяки онлайн тренінгу «Як не стати мішенню сучасної російської інформаційної війни та ефективно протидіяти дезінформації» представники громад Вінниччини, бібліотекарі та журналісти дізналися, як правильно перевіряти інформацію, як вирізняти пропаганду, фейки та не вестися на інформаційні провокації. Захід був організований Інститутом демократії ім. Пилипа Орлика у партнерстві з «Вінницьким пресклубом».

Що допоможе перемагати в інформаційних війнах?

Які вони, «уроки» дезінформаціі від Кремля, чому вони нас навчили сьогодні, як впливають маніпуляції на українську та російську аудиторії, як змінюються пропагандистські меседжі в ході війни? Ці та інші важливі питання розглянули учасники онлайн тренінгу «Дезінформація та форми протидії їй», організованого Інститутом демократії ім. Пилипа Орлика.