Російські ліберали: друзі чи вороги України?

Очільниця Інституту демократії ім. Пилипа Орлика Світлана Єременко та аналітикиня ІДПО Наталя Стеблина взяли участь в дискусії “Хорошие русские” – хто вони? (феномен “хороших русских” у гібридній війні московії проти України і Заходу), яка відбулась 19 грудня в Медіацентрі Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв.

Екстернат ІДПО допомагає локальним редакціям «почуватись потрібними, почутими» і надихає почути свої аудиторії

Представниці і представники 10 локальних медіа, що пройшли конкурсний відбір до навчального курсу «Екстернат ІДПО», працювали на тренінгу «Аудиторія та її потреби» в Києві 6-7 грудня 2024 року. З цієї теми розпочинається шестимісячний курс, покликаний оновити знання регіональних редакцій щодо сучасних підходів та вимог до роботи медіа та журналістів. До третього набору Екстернату потрапили газети та сайти з восьми областей України: Харківської, Дніпропетровської, Миколаївської, Полтавської, Черкаської, Рівненської, Волинської та Чернівецької.

Навчання для редакторів прикордоння організовують самі редактори

Тренінг «Підвищення журналістських і редакторських навичок: основи стійкості медіа», що відбувся у Сумах, був певною мірою унікальним. Адже організатором обласного заходу вперше стало локальне видання – ТОВ «Великописарівська газета «Ворскла». Медіа довгі роки працювало у Великій Писарівці, а тепер це єдине релоковане видання Сумщини після руйнування росіянами значної частини селища і самої редакції.

Третій набір в «Екстернат ІДПО» готується до старту навчання

Раз на два роки Інститут демократії імені Пилипа Орлика оголошує набір на навчання, яке отримало назву «Екстернат», де за шість місяців редакції локальних медіа отримають знання та менторську підтримку з головних питань роботи редакції: задоволення потреб читацької аудиторії, створення якісного контенту в сучасних форматах, менеджменту, маркетингу, грантрайтингу та використанню штучного інтелекту. До 1 листопада 2024 року можна було подати заявку про бажання долучитися до Екстернату, і цією нагодою скористалися більше 20 медіа з 13 областей України. З них експерти ІДПО обрали десятку «бюджетників», а іншим запропонували бути «вільними слухачами».

Інформація – теж зброя: медійники Рівненщини пройшли вишкіл з професійних стандартів та протидії маніпуляціям

30 жовтня 2024 року медіатренерки Інституту демократії імені Пилипа Орлика працювали із медійниками Рівненщини на тренінгу «Якісне інформування аудиторії: як уникнути помилок при підготовці контенту?». Це був третій захід з серії навчань, ініційованих Національною радою з питань телебачення та радіомовлення України та підтриманий міжнародною організацією Internews. Протягом осені такі тренінги вже відбулися у Львові та Вінниці.

В Запоріжжі вчилися розпізнавати приховану російську пропаганду

31 жовтня Інститут демократії ім. Пилипа Орлика провів тренінг в Запорізькому Центрі журналістської солідарності. Тренінг на тему “Засоби медіааналітики у протидії прихованим впливам російської пропаганди” провела медіаекспертка Інституту демократії ім. Пилипа Орлика, журналістка, асистентка кафедри журналістики Університету митної справи та фінансів Ірина Авраменко.

Війна війною, а інформування – за розкладом

Конференція «Досвід редакційних колективів і журналістів прикордонної Сумщини в умовах війни», що відбулася в Сумах, висвітлила немало аспектів роботи журналістів у надзвичайних умовах. Підсумовувати досвід ніби ще й не час, адже процес триває. А триває він, поки йде війна і накопичуються нові знання та навички роботи в цих умовах.