Київські студенти-маркетологи дізналися на тренінгу, як не стати «провайдерами брехні»

26 вересня 2023 року ІДПО провів тренінг «Інформація та дезінформація: як розрізнити та перевірити?» для студентів другого курсу спеціальностей «Маркетинг» та «Електронний маркетинг», що навчаються в Національному авіаційному університеті (Київ).

Навички інформаційної стійкості: перевіряємо джерела та вчимося розпізнавати маніпуляції

Учасники з восьми областей України стали слухачами тренінгу на тему «Навички інформаційної стійкості», який відбувся онлайн 22 вересня. Ведучими тригодинного спілкування стали медіаекспертка Інституту демократії імені Пилипа Орлика, доцентка кафедри журналістики та філології Сумського державного університету, заслужена журналістка України Алла Федорина та медіаексперт Сумського прес-клубу, фахівець із медіакомунікацій Олексій Гвоздик.

Про шкоду емоцій та користь критичного ставлення до повідомлень: прості правила протидії дезінформації

Представники освіти Куп’янщини відвідали тренінг від Інституту демократії імені Пилипа Орлика «Ворожа пропаганда та дезінформація: як розпізнати та протистояти». Завдяки сприянню редакцій медіа, що пройшли навчання в «Екстернаті» ІДПО («Вісник Куп’янщини» і «Вісті» з Пулин, що на Житомирщині), тренінг зібрав більше 30 учасників і учасниць з двох областей України.

Щоб боротися з ворожою пропагандою, суспільству потрібно бути медіаграмотним

Інститут демократії імені Пилипа Орлика у партнерстві з Дніпровським Центром журналістської солідарності НСЖУ вже не вперше проводить заходи, що допомагають стимулювати попит на кращу журналістику та вдосконалити навички критичного мислення громадян. Цього разу тренінг «Якісні медіа VS Пропаганда: наш фронт у медіапросторі воєнної доби» зібрав у онлайн-форматі журналістів медіа Дніпропетровщини, Сумщини, позаштатних дописувачів, викладачів вишів та студентів – майбутніх журналістів і політологів.

Порада щодо медіаосвіти: відвідати тренінг із медіаграмотності!

Тренінг на тему «Дезінформація як зброя: що протиставимо? Інформаційна безпека в час війни», що відбувся в Сумах, зібрав різних людей. Більшу частку склали медійники, а ще – викладачі, студенти та інші зацікавлені в ніби широко обговорюваній сьогодні, але досі непростій темі. Оскільки ж тренери віддали цього разу перевагу практичному компоненту, спілкування вийшло жвавим і, як зазначили у відгуках учасники, корисним.

Надали «крила»: редакції, що закінчили Екстернат ІДПО, відчули натхнення і підтримку для злету

Починаючи з грудня минулого року десять локальних редакцій з восьми областей України навчалися в програмі «Екстернат ІДПО», набуваючи нових знань щодо виробництва сучасного медіа. Дослідження цільових аудиторій в залежності від каналу комунікації, вимоги до якості контенту, організація роботи редакції в умовах дефіциту ресурсів, написанні грантових заявок і робота із донорами, можливості отримати прибутки з кожної з медійних платформ і нарешті візуалізація інформації та робота зі штучним інтелектом – таким був перелік тематичних модулів навчання. Після кожної зустрічі із тренером/кою протягом місяця редакції мали можливість отримувати індивідуальні консультації, розв’язуючи власні завдання. Наприкінці липня 2023 року усі зустрілися в Києві, щоб поділитися напрацьованим досвідом і здобутками.

Не словом єдиним: учасники Екстернату озброїлися знаннями щодо створення інфографіки і використання штучного інтелекту

Днями завершився навчальний курс «Екстернат ІДПО», у якому протягом півроку брали участь редакції з восьми областей України. Останньою стала тема візуалізації даних: тренінг «Невербальні елементи медіа контенту» провів дизайнер-верстальник, викладач кафедри мультимедійних технологій і медіадизайну КНУ імені Тараса Шевченка Сергій Шашенко.