Інститут демократії імені Пилипа Орлика та ПАНО: співпраця, що підсилює інформаційну безпеку освіти на Полтавщині

У 2023–2024 роках Полтавська академія неперервної освіти імені М. В. Остроградського (ПАНО) стала активною учасницею програми з розвитку інформаційної безпеки в освіті, ініційованої Інститутом демократії імені Пилипа Орлика. Співпраця з авторитетною громадською організацією сприяла не лише підвищенню обізнаності педагогів, а й оновленню освітніх програм у межах реалізації обласної освітньої політики.

У Івано-Франківську відбувся тренінг із медіаграмотності: Національна рада продовжує підтримку ініціатив у сфері боротьби з дезінформацією

5 червня, напередодні Дня журналіста, в Івано-Франківську відбувся черговий тренінг із медіаграмотності «Якісне інформування аудиторії як уникнути помилок при підготовці контенту?». Захід організовано Національною радою спільно з Інститутом демократії імені Пилипа Орлика в межах загальнонаціональної програми підвищення стійкості до дезінформації та інформаційних маніпуляцій.

Викладачі Фахового коледжу «Універсум» перевірили і підтвердили рівень своєї медіаграмотності

Наприкінці січня Інститут демократії імені Пилипа Орлика провів тренінг з медіаграмотності для викладачів Фахового коледжу «Універсум» Київського столичного університету імені Бориса Грінченка. Більше ніж 30 педагогів, що навчають мові, математиці, хімії, історії, інформатиці, менеджменту, музиці тощо зацікавилися темою, бо усвідомлюють можливі негативні наслідки від несвідомого споживання інформації та важливість критичного мислення загалом.

Медіаграмотність – для представників влади Сумщини

Протягом трьох днів у Сумському регіональному центрі підвищення кваліфікації Сумської обласної державної адміністрації проходило навчання з медіаграмотності, вела яке координаторка сумської регіональної групи Інституту демократії імені Пилипа Орлика, доцентка кафедри журналістики та філології Сумського державного університету Алла Федорина.

Редакції, що навчаються в Екстернаті ІДПО, планують опанувати аналітику та надати більше сенсу розважальним матеріалам

Під час онлайн-тренінгу, що відбувся 9 і 10 січня, редактори та журналісти дізналися, за якими критеріями медіаексперти оцінюють якість контенту та зробили самооцінку, виокремили риси, притаманні ідеальному сучасному медіа (серед них, окрім оперативності та достовірності – позитивність!), обговорили шляхи урізноманітнення використовуваних жанрів та наповнення тематичних сторінок розважально-пізнавального змісту.

Російські ліберали: друзі чи вороги України?

Очільниця Інституту демократії ім. Пилипа Орлика Світлана Єременко та аналітикиня ІДПО Наталя Стеблина взяли участь в дискусії “Хорошие русские” – хто вони? (феномен “хороших русских” у гібридній війні московії проти України і Заходу), яка відбулась 19 грудня в Медіацентрі Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв.