Імперські рецидиви Кремля: чому спроба відродити “СРСР 2.0” стикається зі спротивом у Центральній Азії

У той час, як війна Росії проти України перебуває в центрі уваги європейських ЗМІ, у Киргизстані ця тема здається далекою і маргінальною. Проте киргизький журналіст-розслідувач, редактор продакшн студії “Шаман-ТВ”, керівник громадської організації “Телевізійна Академія” Адиль Турдукулов переконаний: доля України — це й доля Центральної Азії. У розмові він детально пояснює, як конфлікт у Східній Європі пов’язаний із викликами для суверенітету Киргизстану, і чому боротьба за правду має стати спільною для всіх пострадянських країн.

Газети із запахом війни

Війна українців за свою Незалежність вже який рік у центрі уваги вітчизняних медіа. Проте не всі з них розповідають про наших захисників, не так багато інформації про героїв, які віддали своє життя за Україну. І чи справді не забуті їх імена? Переглянув кілька наймасовіших газет і ділюся враженнями.

Європейські майданчики для росіян. Як їх зруйнувати?

20—22 червня 2025 року в Берні (Швейцарія) відбувся фестиваль True Story Festival, у роботі якого з-поміж спікерів (за програмою) взяли участь п’ятеро (!) представників Росії. Жодного українського журналіста на фестиваль не запросили.

Фінські медіа про українську ідентичність на тлі російсько-українського конфлікту – аналітичний огляд

Попри суттєву військову допомогу Україні з боку Фінляндії — країни, яка входить до десятки провідних союзників — та послідовну політичну підтримку її територіальної цілісності, інформаційний дискурс у Фінляндії щодо української культури, мови й ідентичності українців нерідко формується крізь російську оптику. Це частково зумовлено тим, що значна кількість журналістів, які пишуть про Україну, володіють російською мовою та тривалий час працювали у російському медіа-середовищі, зокрема як кореспонденти у Москві.

“Мир через силу”: як Європа та США вирішують майбутнє війни в Україні

Підходи Дональда Трампа до можливих переговорів з Кремлем викликали серйозне занепокоєння серед учасників міжнародної конференції у Бухаресті. Представники України, Румунії та міжнародних організацій заявили, що жодні домовленості не можуть ігнорувати інтереси України, а безпека Європи залежить від її обороноздатності.