Як протидіяти російській дезінформації про Україну в західних медіа?

Команда Львівського медіафоруму «Networks» представила свіже дослідження з протидії наративам російської пропаганди про Україну в західних медіа та запросила колег обговорити результати і поміркувати над механізмами протидії токсичним антиукраїнським інформаційним потокам. До обговорення долучилися і експерти Інституту демократії імені Пилипа Орлика.

Чи діє стратегія?

Чи присутня традиційна журналістика на звільнених землях? І ось тут несподіванка: чи не першими приходять до споживача медіа, якими держава давно не опікується. Це локальні газети, які у свій час стали незалежними чи вистояли в період роздержавлення. Деякі з них втративши приміщення та обладнання під час ворожої окупації, зуміли відновити випуск.

З порохом у порохівницях: газета – як зброя українського інформаційного фронту

У прифронтових селах, у містечках, що перетворилися на так звані “сірі зони”, де не було зв’язку, світла, інтернету, але не вщухали обстріли, навіть найдорожчі смартфони нічим не допомагали своїм власникам. Єдиним віконцем в “український світ” там була (і залишається) друкована преса.

Як уникнути розповсюдження копій з копій –приклад сайту Маріуполя

Сайт міста Маріуполь 0629 не може не бути популярним, бо його автори вкладають в нього і час, і сили, і професіоналізм, про особливості якого варто згадувати всім колегам, не лише початківцям.