Редакторка Наталія Попович: «Кожен з нас є конвергентним, а медіа – мультимедійним»

«Городоцький районний телерадіопресцентр» з Хмельниччини — одна з десяти редакцій, що пройшли навчання в «Екстернаті ІДПО» цього року. Редакція найбільша і найрізноманітніша. Це медіа працює понад двадцять років, і сьогодні охоплює аудиторію двох громад, Городоцької та Сатанівської (приблизно 45 тисяч жителів). Увесь цей час разом з телерадіопресцентром була його нинішня очільниця Наталія Попович, яка впевнена, що лише фанати своєї справи залишаються у локальній журналістиці.

Зброя словом: як на Харківщині протистоять інформаційній навалі росіян

Жителі Куп’янського району, які пережили шість місяців під російською владою, говорять, що найважчим тягарем в окупації був брак новин з України. 80 % опитаних стверджують, що в довоєнні часи головним джерелом інформації для них були аудіовізуальні медіа — радіо, телебачення, інтернет. Газети читали переважно люди старшого віку. Та під час окупації цінувалося кожне слово, яке пояснювало, що насправді відбувається навколо. І цим скористалися окупанти.

Правила поганого тону: заголовки новин подеколи суттєво викривляють український інформаційний простір

Проаналізувавши новинну стрічку українських медіа ми побачили, що часто нейтральні або навіть позитивні по своїй суті новини набувають негативної тональності через маніпулятивну назву матеріалу. Але, як відомо, багато людей взагалі не заглядають у “тіло” новини, переглядаючи лише заголовки.

Пісня як технологія в інформаційній війні

В інформаційній війні, яку веде проти України Російська Федерація, українське суспільство успішно застосувало власні технології спротиву. Однією з них є використання мистецтва в інформаційній війні. В авангарді мистецького спротиву опинилися сучасні українські пісні, які висміюють імперські міфи агресора, моральну деградацію російського народу, мобілізуючи українське суспільство на боротьбу зі споконвічним історичним ворогом.

Соціальні мережі: яка їхня користь та шкода для друкованих медіа

Facebook, Instagram, Telegram настільки увійшли в наше повсякденне життя, що більшість із нас уже й не може дня пробути без того, аби не заглянути, чим же поділилися наші друзі у цих соцмережах, які новини відбулися. Користі, звісно, від них багато. Але разом із тим приносять вони і чимало шкоди. Зокрема, якщо говорити про друковані медіа.

Епоха репутації

Технології поширення російських ІПСО

Як поширює Росія повідомлення, спрямовані на деморалізацію та залякування українського суспільства і західного світу? Яких людей і які технології для цього використовує? Які теми найчастіше зачіпають російські підрозділи психологічних операцій під час війни? Про це йдеться у статті про специфіку реалізації російських ІПСО в Україні.