У темпі Шульман: як російська політблогерка просуває на Заході імперські наративи

Єкатерина Шульман, на перший погляд – ідеальна представниця “прекрасної Росії майбутнього”, яку так люблять малювати російські псевдоопозиціонери. Вона – молода успішна політологиня, володіє арсеналом наукових термінів, якими встигає користуватися попри шалений темп свого мовлення, цитує класиків російської та світової літератури. 

Владі з народом варто порозумітися, адже від цього залежить українська свобода

Комунікація між владою і суспільством залишається традиційно слабкою ланкою української демократії. Вона не задовольняла суспільні запити при жодному Президентові України. При Володимиру Зеленському ця проблема особливо гостра, адже під час війни потрібна максимальна згуртованість влади й народу, бо від добре налагодженої комунікації залежить сила суспільства і перемога України.

У боротьбі з павутиною ферм тролів і хакерів Володимира Путіна у нас є одна перевага: демократія

З одного боку, Росія уособлює щось дуже старе – світ задиристих імперій, які вторгаються в менші країни, захоплюють їхні ресурси та навіюють їхнім народам думку про їхню неповноцінність. Але це також і щось дуже нове, що має на озброєнні корупцію, злочинні мережі, вбивства і технологічно керовані психологічні операції для підриву відкритих суспільств. І якщо демократії не діятимуть, щоб зупинити це, цю згубну модель наслідуватимуть по всьому світу.

НЕМОЖНАВЛАДЦІ: бюрократія та відсутність в Україні стратегічних комунікацій – головний виклик у роботі іноземних журналістів

Цією статтею ми завершуємо цикл публікацій про проблеми, які заважають журналістам Румунії та Молдови оперативно та якісно висвітлювати війну Росії в Україні.