Медійники та правозахисники закликають Верховну Раду не ухвалювати законопроєкт №10242

Ми, учасники Медіаруху, а також медійні та правозахисні громадські організації України повторюємо свій заклик до народних депутатів України відмовитися від підтримки законопроєкту №10242 у його нинішній редакції. Цей законопроєкт продовжує нести значні загрози для свободи слова, роботи журналістів, захисту журналістських джерел та викривачів корупції в Україні.

Екстернат ІДПО допомагає локальним редакціям «почуватись потрібними, почутими» і надихає почути свої аудиторії

Представниці і представники 10 локальних медіа, що пройшли конкурсний відбір до навчального курсу «Екстернат ІДПО», працювали на тренінгу «Аудиторія та її потреби» в Києві 6-7 грудня 2024 року. З цієї теми розпочинається шестимісячний курс, покликаний оновити знання регіональних редакцій щодо сучасних підходів та вимог до роботи медіа та журналістів. До третього набору Екстернату потрапили газети та сайти з восьми областей України: Харківської, Дніпропетровської, Миколаївської, Полтавської, Черкаської, Рівненської, Волинської та Чернівецької.

Навчання для редакторів прикордоння організовують самі редактори

Тренінг «Підвищення журналістських і редакторських навичок: основи стійкості медіа», що відбувся у Сумах, був певною мірою унікальним. Адже організатором обласного заходу вперше стало локальне видання – ТОВ «Великописарівська газета «Ворскла». Медіа довгі роки працювало у Великій Писарівці, а тепер це єдине релоковане видання Сумщини після руйнування росіянами значної частини селища і самої редакції.

Закликаємо до прозорих рішень і діалогу щодо Центру стратегічних комунікацій

Члени Медіаруху, громадські організації, які працюють у сфері медіа та комунікацій, а також представники медійної, комунікаційної і експертної спільноти закликають керівництво Міністерства культури і стратегічних комунікацій до виважених, прозорих і відповідальних рішень, а також відкритого професійного діалогу у процесі реорганізації Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Третій набір в «Екстернат ІДПО» готується до старту навчання

Раз на два роки Інститут демократії імені Пилипа Орлика оголошує набір на навчання, яке отримало назву «Екстернат», де за шість місяців редакції локальних медіа отримають знання та менторську підтримку з головних питань роботи редакції: задоволення потреб читацької аудиторії, створення якісного контенту в сучасних форматах, менеджменту, маркетингу, грантрайтингу та використанню штучного інтелекту. До 1 листопада 2024 року можна було подати заявку про бажання долучитися до Екстернату, і цією нагодою скористалися більше 20 медіа з 13 областей України. З них експерти ІДПО обрали десятку «бюджетників», а іншим запропонували бути «вільними слухачами».

Інформація – теж зброя: медійники Рівненщини пройшли вишкіл з професійних стандартів та протидії маніпуляціям

30 жовтня 2024 року медіатренерки Інституту демократії імені Пилипа Орлика працювали із медійниками Рівненщини на тренінгу «Якісне інформування аудиторії: як уникнути помилок при підготовці контенту?». Це був третій захід з серії навчань, ініційованих Національною радою з питань телебачення та радіомовлення України та підтриманий міжнародною організацією Internews. Протягом осені такі тренінги вже відбулися у Львові та Вінниці.