31 травня (вівторок) о 15.00 в Запоріжжі прес-центрі «Журналіст» (пр. Соборний, 152, 2-ий поверх) відбудеться круглий стіл на тему: «Інформаційні потреби внутрішньо-переміщених осіб: як покращити комунікацію між владою, переселенцями, НДО, волонтерами та ЗМІ і забезпечити доступ до важливої інформації».
В заході візьмуть участь:
Ігор Мєщан – директор департаменту соціального захисту населення Запорізької ОДА
Тара Пейнтер – провідний експерт проектів програми розвитку, Міністерство міжнародних справ Канади
Амаль Ель-Атіфі – перший секретар програми розвитку, Посольствo Канади в Україні
Кузик Валентина – консультант зі зв’язків з медіа Інтерньюз Європа
Ганна Дворна – в.о. радника міністра соціальної політики України з питань внутрішньо переміщених осіб
Анастасія Перепелиця – в.о. радника міністра соціальної політики України з питань внутрішньо переміщених осіб
Микола Головань – заступник начальника управління з внутрішньо переміщених осіб ГУ МНС в Запорізькій області
Дмитро Матюхін – голова ГО «Міський центр допомоги»
Ганна Чернова – керівник БФ «Улыбка ребенка»
Олена Зайцева – переселенець, співпрацівник БФ «Сантіс»
Нар-Мамед Овезов – представник переселенців, які мешкають у модульному містечку
Наталія Зворигіна – головний редактор газети «Запорізька правда»
Маргарита Галич – редактор «Радіо Запоріжжя»
Яна Міланова – редактор газети «Субота плюс»
Юлія Тимошенко – редактор телеканалу «Студія «Мелітопольсктий район»
Наталія Кузьменко – голова Запорізької обласної організації НСЖУ
Модератор заходу – Світлана Єременко, виконавчий директор Інституту демократії ім. Пилипа Орлика (Киів).
За даними Міністерства соціальної політики України в Запорізькій області зареєстровано 118,8 тисяч внутрішньо переміщених осіб із зони АТО та з Криму. Це – менш, ніж в Харкові, але більш, ніж в Дніпропетровську, тобто, другий показник по Україні.
Водночас в оперативному регіональному штабі з питань соціального забезпечення та тимчасового розміщення сімей та переселенців із зони проведення АТО, який очолює Микола Головань, на території області проживає 67 тисяч 744 внутрішньо переміщених осіб. З них 9450 чоловіків, 20704 жінки, 17067 дітей, 20468 пенсіонерів та інвалідів.
На цей час в область у середньому з тимчасово окупованої території та зони проведення АТО щоденно прибуває близько 10-15 осіб. Новоприбулі реєструються у встановленому порядку, отримують гуманітарну, практичну допомогу в поселенні, поновленні втрачених документів тощо. Як і раніше, найбільше переселенців прибуває до міста Запоріжжя. Далі за кількістю йдуть Бердянськ, Мелітополь, а потім вже – райони області. Найменше людей приїхало в Великобілозерський і Чернігівський райони області.
В області оперативно вирішуються питання швидкої реєстрації статусу вимушеного переселенця. Найскладнішими питаннями в роботі з переселенцями на сьогоднішній день, як відзначає директор департаменту з питань соціального захисту Ігор Мєщан, є житло і робота.
У минулому році на потреби переселенців з обласної скарбниці було виділено 4,5 млн грн, в нинішньому планується виділити 5,3 млн. На виділені кошти дітей, які приїхали із зони проведення АТО, направляють на оздоровлення. Також ці гроші спрямовуються на соцдопомогу та інші види виплат для людей, які прибули зі сходу України.
Згідно з висновками Європейської дослідницької асоціації та моніторингом регіональних медіа, що провів Інститут демократії ім. Пилипа Орлика, місцеві та центральні засоби масової інформації недостатньо інформують про проблеми переселенців. Вимушені переселенці не довіряють місцевим ЗМІ. Внутрішньо переселені особи також не мають задовільного доступу до офіційної інформації: часто не знають про рішення місцевої та центральної влади. Згідно досліджень, проблемам переселенців присвячено всього 1% матеріалів у медіа. Якої інформації потребують переселенці, чому їх потреби не можуть задовольнити ЗМІ, як покращити комунікацію? Ці питання обговорюватимуться під час круглого столу.
Запрошуємо до участі в обговоренні цієї важливої теми всіх зацікавлених!
Захід ініційований Інститутом демократії ім. Пилипа Орлика (м. Київ) за підтримки Інтерньюз Європа через Інтерньюз Нетворк.
Контакти: 067 974 42 65
050 936 03 04
manzhura_vn @ukr.net
(фото з сайту)