Кому належать пам’ятки в Криму та Донбасі? Думка світового експертного середовища.

20 листопада 2014 р. відбулася прес-конференція Маркіна Білинського та Миколи Яковини на тему «Кому належать пам’ятки в Криму та Донбасі? Думка світового експертного середовища».

20 листопада 2014 р. відбулася прес-конференція Маркіна Білинського та Миколи Яковини на тему «Кому належать пам’ятки в Криму та Донбасі? Думка світового експертного середовища».

Директор Інституту демократії ім. Пилипа Орлика Маркіян Білинський поділився з присутніми результатами роботи більш ніж двадцятирічної роботи Інституту демократії імені Пилипа Орлика, зокрема проектами, які реалізовувалися в Криму та на донбасі.
Голова правління ІДПО, президент ICOMOS-Ukraine, Микола Яковина розповів про свою участь у роботі 18-ї Генеральної асамблеї Міжнародної ради з питань пам’яток і визначних місць (ICOMOS) 8-15 листопада 2014 р. у Флоренції (Італія), зокрема про ініційовану ним резолюцію щодо України:\"\"
Резолюція 18GA 2014/27
Аналіз стану культурної спадщини в Автономній Республіці Крим (Україна),
[Представлено ICOMOS-Ukraine]
18-а Генеральна Асамблея ICOMOS,
Враховуючи ситуацію в Криму та на сході України, висловлює свою глибоку стурбованість питанням збереження культурної спадщини на цих територіях, де триває збройний конфлікт;
Нагадуючи, що сторони, які підписали Міжнародну конвенцію про захист всесвітньої культурної та природної спадщина (1972) вважають, що спадщина належить всьому людству, і що міжнародне співтовариство повинно співпрацювати і створювати умови для колективної охорони пам\’яток;
Нагадуючи, що об\’єкти культурної спадщини в Криму та на сході України – серед них об\’єкти Списку всесвітньої спадщини – стародавнє місто Херсонес і його Хора, а також інші об\’єкти, включені в українській Попередній список всесвітньої спадщини – розглядаються в якості невід\’ємної частини культурної спадщини України під захистом законодавства України;
Нагадуючи, що згадані вище об\’єкти культурної спадщини перебувають під захистом Гаазької 1954 року Конвенції про захист культурних цінностей у разі збройного конфлікту, підписаною як Росією, так і Україною,\"\"
Закликає світову спільноту об\’єднати всі зусилля і співпрацювати для захисту української культурної спадщини, з урахуванням того, що заподіяння шкоди такому виду спадщини впливатиме на гуманістичний дух людства і його культурне розмаїття, Просить Виконавчий комітет, в тісній співпраці з ЮНЕСКО, забезпечити моніторинг за ситуацією з метою контролю за станом культурної спадщини в зазначених регіонах.
М.Яковина та М.Білинський відповіли на питання присутніх журналістів про ситуацію з культурною спадщиною України на окупованій території в Криму та Донбасі, про заходи в цьому зв’язку міжнародних організацій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *