Третій набір в «Екстернат ІДПО» готується до старту навчання

Раз на два роки Інститут демократії імені Пилипа Орлика оголошує набір на навчання, яке отримало назву «Екстернат», де за шість місяців редакції локальних медіа отримають знання та менторську підтримку з головних питань роботи редакції: задоволення потреб читацької аудиторії, створення якісного контенту в сучасних форматах, менеджменту, маркетингу, грантрайтингу та використанню штучного інтелекту. До 1 листопада 2024 року можна було подати заявку про бажання долучитися до Екстернату, і цією нагодою скористалися більше 20 медіа з 13 областей України. З них експерти ІДПО обрали десятку «бюджетників», а іншим запропонували бути «вільними слухачами».

Останніми роками багато міжнародних та українських недержавних інституцій пропонують різноманітне навчання для медіа, і це прекрасно, – каже координаторка «Екстернату ІДПО» медіатренерка Олена Самойленко. – Наш курс має три особливості: по-перше, він є комплексним і охоплює усі головні аспекти діяльності сучасної редакції, по-друге, він розрахований саме на потреби локального медіа, і по-третє, ми віддаємо перевагу навчанню за принципом «рівний – рівному», обираючи тренерів серед практиків, з якими співпрацюємо в інших напрямках діяльності ІДПО.

За словами Олени, цьогорічне анонсування курсу відбувалося за рекомендаціями медіаекспертів/ок в регіонах: «Ми зробили акцент на тих регіонах, з яких ще не мали учасників, на областях, медіа яких ми не досліджуємо (щоб уникнути конфлікту інтересів), бо в минулий раз, наприклад, довелося переглядати список медіа Сумщини, бо до Екстернату потрапила газета «Ворскла», яку наші експерти моніторили». Також ІДПО традиційно віддав перевагу редакціям з меншими ресурсами та досвідом участі в проєктах – щоб підсилити саме тих, хто цього потребує найбільше. «Дослідивши інформацію, яку повідомили претенденти про себе, ми побачили, що деякі з них вже пройшли певний шлях вдосконалення і наразі знаходитеся на етапі, на який більшості з локальних медіа тільки треба потрапити, – розповідає пані Олена. – Тому ми запропонували їм долучитися до проєкту як вільним слухачам в онлайн-навчанні, а за бажання та можливості й брати участь в тренінгах, які відбудуться наживо в Києві, але за свій рахунок. Вже маємо першу згоду від редакції з Рівненщини».

Отже, в цьогорічному Екстернаті будуть представлені 10 редакцій з Черкаської, Полтавської, Миколаївської, Дніпропетровської, Харківської, Волинської, Рівненської та Чернівецької областей. Навчання в Екстернаті має розпочатися наприкінці листопада з тренінгу, що буде присвячено проблематиці аудиторії локального медіа та її потребам.


Попередні випуски Екстернату ІДПО були у 2021 і 2023 роках, загалом навчання пройшли 15 локальних редакцій, що представляють 10 областей України:
“Народна трибуна” (Ємельчине, Житомирська область)
“Маяк” (Богодухів, Харківська область)
“Народне слово” (Турійськ, Волинська область)
“Дружба” (Болград, Одеська область)
«Слово правди» (Володимир, Волинська область)
«Нове життя» (Любешів, Волинська область)
«Вісті» (Пулини, Житомирська область)
«Ворскла» (Велика Писарівка, Сумська область)
«Городоцький районний телерадіопресцентр» (Городок, Хмельницька область)
«Вісник Переяславщини» та сайт Переяслав.City (Переяслав, Київська область)
«Селянське життя» (Локачі, Волинська область)
«Першотравенські новини» (Першотравенськ, Дніпропетровська область)
«Вісник Куп’янщини» (Куп’янськ, Харківська область)
«Прапор» та інтернет-видання “ZVISNO” (Хорошів, Житомирська область)
«Сільські новини» (Чутове, Полтавська область)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *