Адаптація переселенців на Кіровоградщині: роль влади, медіа та громадських організацій – анонс

Прес-клуб Кропивницький

У четвер, 9-го березня о 12.00 у Прес-клубі реформ (вул. Соборна, 1-а) відбудеться круглий стіл на тему: «Адаптація переселенців: роль влади, медіа та громадських організацій в цьому процесі», а також презентація книги історій переселенців “Знедолені? Нездоланні!».

На Кіровоградщині зареєстровано понад десять тисяч вимушених переселенців. Ці люди вирішили, що будуть жити тут. Дехто з них вибудував свій бізнес, знайшов роботу, вони вписуються у життя регіону, займаються громадськими справами. І називають себе новими сусідами. Більшість з тих, хто оселився на Кіровоградщині, налагодив життя і не збирається додому.

Але є у переселенців і гострі питання, які потребують вирішення. Їх турбують перспективи тимчасового розміщення сімей, які виїхали з зони АТО, працевлаштування, медичне обслуговування, організація літнього відпочинку дітей, наданням гуманітарної та юридичної допомоги. І майже на всіх заходах, на яких підіймаються питання щодо адаптації людей з Донбасу чи Криму, наголошувалось на необхідності активної інформаційної кампанії.

До виступу у рамках Круглого столу запрошені:
Світлана Єременко, виконавчий директор Інституту демократії ім. Пилипа Орлика;
Валентина Кулачко, радник з питань ВПО Міністерства соціальної політики;
Володимир Кудря, юрист ГО «Десяте квітня» (проект Данської ради у справах біженців щодо правового захисту і соціального забезпечення населення південного сходу України, постраждалого від конфлікту);
Любов Лук’янцева, Асоціація «Громадські ініціативи» (програма «Фінансова обізнаність для впевненого майбутнього», яку реалізує МБФ «Український жіночий фонд» в рамках Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору»);
Анастасія Бабаєва, ГО «Територія успіху» (програма «Інтеграційна та стабілізаційна підтримка шляхом забезпечення засобами існування внутрішньо переміщених осіб та населення, що постраждало внаслідок конфлікту в Україні» за фінансовою підтримкою МОМ);
Антон Красов, юрист ГО «Юридична сотня».

Згідно моніторингу регіональних медіа, що проводить Інститут демократії ім. Пилипа Орлика, як місцеві, так і центральні засоби масової інформації недостатньо інформують громаду про проблеми переселенців. Натомість вимушені переселенці не завжди довіряють місцевим ЗМІ.

Це й не дивно, адже, згідно досліджень, проблемам переселенців присвячено всього 1% матеріалів у медіа. Що потрібно зробити для вирішення системних проблем доступу ВПО до офіційної інформації? Наскільки переселенці інтегрувалися в життя кіровоградської громади і завдяки чому? Ці питання будуть обговорені під час круглого столу!

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ПРЕС-КЛУБ РЕФОРМ»
Адреса: вул. Соборна, 1-а, другий поверх ТЦ «Копилка», м. Кропивницький
Веб-сайт: http://kirovohradpressclub.org
Телефонуйте: 0522-27- 36-10 (офіс), 099-121- 30-54 (Анна), 050-321- 39-19 (Вікторія)
Пошта: press@kirovograd.net (Незалежний громадський прес-центр)

Захід проводиться Інститутом демократії імені Пилипа Орлика (Київ) в рамках проекту Інтерньюзу за фінансової підтримки Уряду Канади через Міністерство міжнародних справ Канади.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *