У 2023–2024 роках Полтавська академія неперервної освіти імені М. В. Остроградського (ПАНО) стала активною учасницею програми з розвитку інформаційної безпеки в освіті, ініційованої Інститутом демократії імені Пилипа Орлика. Співпраця з авторитетною громадською організацією сприяла не лише підвищенню обізнаності педагогів, а й оновленню освітніх програм у межах реалізації обласної освітньої політики.
Два тренінги — десятки залучених фахівців
У межах проєкту відбулися два фахові медіатренінги, один з яких — на базі ПАНО. Участь у заходах взяли науковці академії та понад п’ятдесят педагогічних працівників Полтавщини. За результатами навчання всі вони отримали сертифікати.

Тренінги проводила медіаекспертка Інституту демократії, заслужена журналістка України Алла Федорина — одна з провідних українських тренерок з журналістських стандартів, етики, медіаграмотності та інформаційної безпеки.
Освітні програми — із сучасними підходами
Досвід, здобутий під час тренінгів, уже застосовано в кількох напрямах роботи ПАНО. Йдеться, зокрема, про:
• підвищення педагогічної компетентності працівників закладів загальної середньої освіти через мережеву взаємодію;
• розвиток дистанційної освіти в нових умовах.
Ці напрямки реалізуються в межах регіональної програми «Розвиток освітнього простору Полтавщини на 2021–2025 роки», ухваленої рішенням Полтавської обласної ради від 29 грудня 2020 року № 47.
Інформаційна безпека як педагогічний пріоритет
Темами цьогорічних тренінгів стали:
• «Інформаційна безпека учнів»;
• «Практикум з розвитку наскрізних умінь у дистанційній освіті».
Обидві теми особливо актуальні в умовах гібридної війни, коли освітяни мають не лише вчити, а й допомагати учням орієнтуватися в складному інформаційному середовищі.

«Ми прагнемо бути не лише центром підвищення кваліфікації, а й осередком впровадження сучасних підходів до освіти, — наголосив директор ПАНО Віталій Зелюк. — Співпраця з Інститутом демократії імені Пилипа Орлика дозволила нам посилити роботу в одному з ключових напрямів — інформаційної безпеки та медіаграмотності. Участь наших фахівців у тренінгах надала нових інструментів для навчання педагогів та розвитку освітнього середовища в області».
Медіатренерка Алла Федорина, коментуючи позитивні наслідки спільної роботи, зазначила: «Я дуже ціную фахову аудиторію, з якою мала честь працювати на Полтавщині. Кваліфіковані педагоги, їхня активність і відкритість до нового стали запорукою успішних результатів. Такий зворотний зв’язок мотивує і надихає продовжувати спільну справу».
На фото: тренінг у ПАНО проводить Алла Федорина, 2023-ій рік.