25 травня відбувся майстер-клас з технології журналістських розслідувань, який провів відомий журналіст-розслідувальник Дмитро Гнап

25 травня на кафедрі журналістики Чернівецького національного університету ім.Юрія Федьковича  відбувся майстер-клас з технології журналістських розслідувань, який провів відомий журналіст-розслідувальник Дмитро Гнап в рамках проекту з моніторингу регіональних ЗМІ Інституту демократії ім. Пиллипа Орлика. 

25 травня на кафедрі журналістики Чернівецького національного університету ім.Юрія Федьковича  відбувся майстер-клас з технології журналістських розслідувань, який провів відомий журналіст-розслідувальник Дмитро Гнап в рамках проекту з моніторингу регіональних ЗМІ Інституту демократії ім. Пиллипа Орлика.  Дмитро Гнап – фундатор агенції «Слідство-інфо» (2012 р.), автор спецпроектів проти корупції влади, які транслювались на Першому національному та Громадському телебаченні, були опубліковані в пресі. Серед найгучніших розслідувань: «Лісник Януковича» (2011 р.), «Армії придбали в «американських» посередників обладнання, виготовлене в Одесі і РФ» (2014 р.), «Кому належить Межигір”я?», «Революція Негідності», «Дерибаннаш. Масандра» (2015 р.) та десятки ін.

\"\"Дмитро Гнап зустрівся із місцевими представниками ЗМІ та студентами журфаку. Він розповів про труднощі та ризики при проведенні якісних журналістських розслідувань.

Засновник агенції \”Слідство-інфо\” продемонстрував присутнім, як журналістські розслідування можуть і впливають на політичне та економічне життя нашої країни.
– Для початку хочу розвіяти найпоширеніший міф про журналістські розслідування – це те, що вони нічого не змінюють, – каже Дмитро Гнап. – Кілька років перед революцією були моменти, коли у нашій журналістській команді теж панували такі настрої. Ми майже чотири роки робили гучні розслідування про Межигір\’я і про інші зловживання наближених до Януковича осіб, але на них не було ніякої реакції влади. А під час революції я побачив, як на великому екрані демонстрували усі наші розслідування про зловживання сім\’ї Януковича. Тоді я зрозумів, що проведена нами робота у попередні роки теж частково вплинула на протести людей.
Зі свіжих прикладів впливу наших розслідувань – п\’ять звільнених високопосадовців за останні кілька місяців. Це колишні чиновники – генерал армії Назаркін, заступник генпрокурора, заступник міністра МВС, начальник ДАІ, тощо. До звільнення цих осіб призвели розслідування різних журналістів та громадська активність.

– Погана новина – ніхто із них не ув\’язнений. Добра новина – влада вже почала реагувати зв\"\"ільненнями. З часом громадський тиск змусить їх доводити справи фігурантів журналістських розслідувань до суду, – додав Дмитро Гнап.

Журналісти та студенти факультету журналістики задали Дмитру Гнапу багато запитань. На питання, чи трапляються пропозиції хабарів, Дмитро відповів:
\”Гроші пропонують регулярно. Причому не для того, щоб ми щось зробили, а хочуть заплатити за те, щоб ми нічого не робили. Найбільша сума – 60 тисяч доларів. Мені і моїй колезі Анні Бабінець пропонували по 30 тисяч, щоб ми не робили розслідування на одній із митниць. Причому натякнули, що можна буде домовитись і про більшу суму. Але у випадку проведення журналістських розслідувань репутація набагато дорожча. Якщо ти хоч раз візьмеш гроші, про це рано чи пізно дізнаються твої колеги і громадськість. Тоді твоїй кар\’єрі кінець\”, – сказав відомий журналіст -розслідувач.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *