Села Черкащини у пошуках нових фінансових джерел та можливостей не загубитися у вирі реформи.

Проект «Сільське мікропідприємництво в Україні. Пошук нових фінансових джерел» виконується Щецинським навчальним центром Фундації розвитку місцевої демократії у співпраці з Черкаською експертною групою ІДПО за співфінансування  Міністерства закордонних справ Республіки Польщі.

Навряд чи польські автори спільного польсько-українського проекту «Сільське мікропідприємництво в Україні. Пошук нових фінансових джерел» з самого початку припускали, що справа набуде особливого значення саме в час, коли українське село  постало на порозі значних змін. Адже концепція «тематичного села», покладена в основу проекту, спонукає його учасників до значно глибшого пізнання свого оточення  – історії своїх сіл, природного середовище, ресурсів громадської та економічної активності тощо. А відтак і яскраво виявляється унікальність кожного села. А також несподіване усвідомлення того,  що існує відповідь на страхи кожної сільської громади, яка під час реформи увіллється в більше самоврядне утворення. Отже, якщо постаратися можна зберегти і свою самобутність, і з вигодою для себе використати її для створення нових туристичних, просвітницьких і культурних пропозицій.

Наприклад, важко вже уявити собі, що кануть у невідомість Івківці – невеличке село на Чигиринщині, батьківщина відомого гайдамацького ватажка Максима Залізняка. Якщо донедавна лише поодинокі автобуси звертали з головної туристичної траси на десяток кілометрів убік, щоб подивитися на Залізнякове погруддя авторства Івана Гончара, то зараз щотижня по кілька груп приїжджають до «Зерноленду». Це – просвітницько-розважальний комплекс, відкритий в рамках минулорічного проекту «Сприяння сільському мікропідприємництву» , а зараз – претендент на осередок компетентності для сміливців, які вирішать йти дорогою  пошуку нових ідей для життя і роботи  в селі .  Навряд чи тепер непомітно промайне за вікнами автобусу Межиріч. Його центральна вулиця обов’язково приверне уваги оригінальними номерними знаками на будинках – у формы мамонтенят. Бо ж саме в цьому селі відбуваються «Подорожі до Країни Мамонтландії». А вони,  в свою чергу, привернули увагу до всесвітньовідомого і страшенно занедбаного  археологічного об’єкту – найдавнішої з відомих стоянки мисливців на мамонтів.

\"\"

 Перший досвід гончарства. «Забавлянки ігри і розваги старого Суботова»

\"\"

У музеї «Зерноленду». Підростають молоді демонстратори 

\"\"\"\"

Робота із упорядкування території для «Картопляних розваг у Головківці»

Зараз для всіх учасників проекту наступають надзвичайно хвилюючі  дні. Особливо для новачків, які мають презентувати свої пропозиції першим гостям.  В історичну подорож 5 серпня має запросити Хмільна, що на Канівщині, згодом, за тиждень  відбудеться чарівна мандрівка в околицях Гельмязева на Золотоніщині, має також скоро відкрити двері сільський музей з розважальною програмою у Лузанівці в Кам’янському районі та «Музей чарівної ниточки» у Пугачівці в Уманському районі… Туристично-розважальні пропозиції пропозиції також представляють себе в розвитку. Так, «Забавлянки, ігри та розваги Старого Суботова» отримали схвалення науковців Національного історико-культурного заповідника Чигирин та сільської ради, а відтак і нові простори для творчого використання, «Картопляні розваги в Головківці» – власну територію.  Звісно, що втілення всіх ідей потребує від усіх учасників  надзвичайних зусиль, значних затрат часу,  виглядає ризикованим в порівнянні зі звичайними дотепер заняттями.   Але досвід польських колег, які колись  наважилися стати на цей шлях, свідчить, що справа цілком реальна. Тим більше, що до пошуків  нової дільності, власне, смислу життя на селі, підштовхує реальність  загальноекономічних процесів.

____________
Проект «Сільське мікропідприємництво в Україні. Пошук нових фінансових джерел» виконується Щецинським навчальним центром Фундації розвитку місцевої демократії у співпраці з Черкаською експертною групою ІДПО за співфінансування  Міністерства закордонних справ Республіки Польщі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *