Обмін досвідом, який унормовує зміни

В Києві відбулася зустріч експертної спільноти Інституту демократії імені Пилипа Орлика. Напередодні нового моніторингового року експерти та експертки Інституту демократії імені Пилипа Орлика, які досліджують якість вітчизняних локальних медіа, зустрілися в Києві, щоб уточнити методологію моніторингу та запланувати подальші активності.

В зустрічі взяли участь координатори/ки груп, що працюють у Львівській, Одеській, Донецькій, Сумській, Дніпропетровській, Чернівецькій та Житомирській областях України.

“Загалом за рік експерти Інституту проаналізують контент близько сотні роздержавлених газет та їхніх інтернет-версій по всіх регіонах, – пояснила виконавча директорка ІДПО і керівниця проєкту «Мобілізація зусиль для стимулювання попиту на кращу журналістику та вдосконалення навичок критичного мислення громадян» Світлана Єременко. – Завдяки цьому аналізу ми краще дізнаємось про проблеми регіональних реформованих медіа, їх здобутки та матимемо повну картину щодо ситуації в інформаційному просторі регіонів. Також ми будемо знати, куди краще прикласти зусилля, які тренінги провести, які питання обговорити, які поради надати на місцях”.

Авторка методології, за якою відбувається дослідження, консультантка проєкту Ірина Нєгрєєва, зауважила: “Надзвичайно важливо, що експерти змогли зібратись для обговорення та уточнення методології. Протягом останнього року змінились підходи до відбору ЗМІ, які потрапляють в моніторинг, – тепер фокус на роздержавлених місцевих виданнях. Відповідно до аналізу потрапляють іноді малі районні газети, якість яких не завжди можна оцінити за старою методологією. Також важливо, що ми змогли наживо познайомитись з новими регіональними експертами, які нещодавно долучились до моніторингу ІДПО. Тож, наша зустріч посприяє тому, щоб всі експерти однаково тлумачили критерії, за якими оцінюються матеріали”.

Незважаючи на те, що всі експерти/ки ІДПО є досвідченими фахівцями/чинями з журналістики, деякі матеріали в локальних виданнях, що потрапляють до уваги проєкту, викликають неодностайну реакцію.

“За роки моніторингів у кожного з нас виникало чимало спірних питань, – констатує координаторка Дніпровської експертної групи Наталія Назарова. – На зустрічі з колегами ми детально обговорили і робочі моменти, і технічні нюанси програмного забезпечення фіксації результатів аналізу, акцентували увагу на суттєвих питаннях задля єдиного підходу до висновків, тобто – разом вдосконалили нашу методологію оцінювання”.

Зокрема, експертне товариство, в умовах низької якості локальної преси, обговорювало можливість додавання до критеріїв оцінювання журналістського стандарту з мовно-стилістичної майстерності. “Я дуже радий, що колеги вирішили “розширити” бальну шкалу оцінок з дотримання стандартів журналістики. Це дасть змогу повніше оцінювати матеріали і градуювати їх”, – каже експерт Львівської групи ІДПО Роман Шостак.

За словами координаторки Сумської групи експертів Алли Федорини, зустріч була справді робочою, адже заклала підвалини кращого порозуміння для різних експертних груп: “У роботі експертів важливо однаково дивитися на нібито дрібниці, нюанси, і, попри різний досвід і відмінні погляди, однаково оцінювати роботу тих, кого ми моніторимо. Вважаю, відверта розмова, часом аж гаряча, допоможе у цьому і зробить нашу спільну діяльність у проекті досконалішою”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *