ЗаходиНовини

У Волновасі до учасників тренінгу з медіаграмотності приєдналася аудиторія в онлайні

Оприлюднено

Сьомого вересня 2020 року медіатренерка Інституту демократії імені Пилипа Орлика Тетяна Строй провела навчання для бібліотекарок Волноваського району Донецької області.

Зважаючи на карантинні обмеження, які передбачають мінімізацію кількості учасників в обмеженому просторі, захід відбувся одночасно і в форматі «живого» тренінгу, і онлайн.

“Це наш перший досвід одночасної роботи з аудиторією онлайн та в залі, а тому, звісно, були певні технічні проблеми, і не всі активності класичного тренінгу можна перенести у віртуальний простір, – розповідає Тетяна Строй. – Але завдяки такому поєднанню нам вдалося одразу озброїти новими знаннями з медійної грамотності співробітниць всіх бібліотек району: 17 осіб були присутніми в районній бібліотеці Волновахи, а 30 працювали через платформу Zoom”.

“Традиційно на наших тренінгах учасники та учасниці отримують знання про маніпуляційні техніки, якими користуються медіа, дізнаються, за якими правилами та стандартами слід створювати новини та чому в новинних стрічках домінує негатив, – розповідає координаторка проєкту ІДПО «Мобілізація зусиль для стимулювання попиту на кращу журналістику та вдосконалення навичок критичного мислення громадян» Олена Самойленко. – Ми сподіваємось, що саме бібліотеки візьмуть на себе місію просування засад медіаграмотності серед населення в селах та селищах, віддалених від великих міст”.

За словами заступниці директорки Волноваської районної бібліотеки Олени Зінченко, бібліотекарки давно і гідно долають такі виклики, як щеплення літературного смаку відвідувачам бібліотек чи виховання громадянської свідомості. Але зі стрімким зростанням світу інформаційних технологій, завдань додалося – інформаційна, медійна грамотність тощо. І тут важко встигнути самотужки.

“Нам знання з медіаграмотності вкрай необхідні, – вважає пані Олена. – Працівники книгозбірень щодня спілкуються зі своїми читачами, мешканцями громад, мають певний авторитет та вплив на громадську думку. Найближчим часом, коли ми добре опануємо навички перевірки фактів, роботу з надійними джерелами, будемо добре розрізняти інформування від пропаганди, зможемо передати свої знання та навички відвідувачам бібліотек! Ми розуміємо, що легко не буде, але вже після першого заняття з тренеркою відчули в собі наявність критичного мислення та вже по-іншому споживаємо інформацію з різних джерел”.

Захід відбувся в рамках проекту «Мобілізація зусиль для стимулювання попиту на кращу журналістику та вдосконалення навичок критичного мислення громадян» за підтримки Медійної програми в Україні, яка фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *