Медіарух закликає українську владу знайти та покарати винних у вбивстві журналіста Комарова – Заява

Українські медійні, громадські та правозахисні організації шоковані загибеллю черкаського журналіста, блогера та громадського активіста Вадима Комарова, який помер у лікарні 20 червня.

Вадим Комаров постраждав внаслідок жорстокого нападу, що стався в Черкасах 4 травня. Увесь цей час він був у комі через серйозну травму голови і помер, так і не приходячи до тями.

Протягом останніх кількох років, Вадим Комаров робив репортажі про корупцію в Черкасах, багато писав про місцеву владу, та вже кілька разів зазнавав нападів через свою діяльність.

Ми, учасники Медіаруху, закликаємо українську владу вжити реальних і системних кроків з метою подолання безкарності за напади на журналістів. Тільки за п’ять місяців цього року, за даними Інституту масової інформації, було зафіксовано 72 випадки фізичної агресії щодо журналістів (загалом – 99 випадків порушень, що стосувалися свободи слова).

Ми вимагаємо від Національної поліції України забезпечити оперативне і прозоре розслідування вбивства нашого колеги.

Ми закликаємо Президента України Володимира Зеленського вжити максимум зусиль, щоб напади на журналістів не лишалися безкарними, взяти під особистий контроль розслідування вбивства Комарова.

Ми також закликаємо Президента сприяти створенню міжвідомчої робочої групи з питань свободи слова та безпеки журналістів і активістів.

Станом на сьогодні, більшість нападів на журналістів залишаються безкарними, зокрема – шокуюче вбивство відомого журналіста Павла Шеремета, яке було скоєне в Києві в 2016 році.


Нагадаємо, 5 лютого в Україні було оголошено про створення медіаруху “Журналісти за усвідомлений вибір”, покликаного забезпечити громадянам можливість обирати Президента і парламент на основі повної та достовірної інформації. До медіаруху увійшли українські телеканали, радіостанції, друковані й онлайн-видання, а також медійні громадські організації.

Першими підписантами меморандуму медіаруху стали “UA: Перший”, Українське радіо, Громадське радіо, ІА “Укрінформ”, ІА Інтерфакс-Україна, Liga.net, “Дзеркало тижня. Україна”, “Новое Время”, “Цензор.нет”, 5-й канал, “Український тиждень”, Opinion, низка регіональних медіа, Незалежна медійна рада, громадські організації “Детектор медіа”, “Інститут масової інформації”, “Інтерньюз Україна”, “Центр демократії та верховенства права”, “Фундація “Суспільність”, “Незалежна асоціація телерадіомовників”, “Донецький інститут інформації”, “Інститут демократії імені Пилипа Орлика”, “Центр прав людини Zmina” та інші організації, окремі журналісти — загалом понад 70 учасників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *