Вимагаємо від Організації Об’єднаних Націй створення міжнародного трибуналу над Путіним та вищим керівництвом Росії!

Ми, представники українських організацій громадянського суспільства, звертаємося до ООН з вимогою створити спеціальний міжнародний трибунал над президентом Росії Володимиром Путіним та всіма посадовими особами РФ, які відповідають за розв‘язання загарбницької війни з найтяжчими наслідками для народу України.

24 лютого 2022 року президент РФ виступив напо російському телебаченнію та віддав наказ російським військам про масштабне вторгнення на територію України, яке розпочалося з нічного бомбардування столиці України м. Києва та інших українських міст. Путін назвав це «демілітаризацією та денацифікацією України».

Таким чином РФ здійснила черговий акт агресії проти України.

Це повномасштабне вторгнення є частиною збройного конфлікту, який триває на території України з 2014 року та розпочався із захоплення Кримського півострова, окремих територій Луганської та Донецької областей, що є порушенням статті 2(4) Статуту ООН. Згідно зі статтею 8 bis «Злочин агресії» Римського статуту Міжнародного кримінального суду та Резолюцією 3314 (XXIX) ГА ООН «Визначення агресії» від 14 грудня 1974 р. такі дії містять в собі ознаки міжнародного злочину агресії.

25 лютого Прокурор Міжнародного кримінального суду (МКС) Карім Хан заявив, що його офіс може здійснювати юрисдикцію та розслідувати будь-який акт геноциду, злочину проти людяності чи воєнного злочину, скоєного в межах України. Зокрема у 2020 році Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду завершив попереднє розслідування подій, які відбувалися на Сході України з 2014 року і пов’язані із військовою агресією Росії. Втім, офіційного клопотання до суддів про відкриття повного розслідування наразі подано не було, а через юрисдикційні обмеження притягти вище керівництво РФ в МКС за злочин агресії неможливо.

Після ретельної, тривалої підготовки до нападу на Україну російські війська бомбардують українські міста, здійснюють невибіркові обстріли та нищать стратегічну інфраструктуру й цивільні об’єкти: лікарні, дитсадки, школи, житлові квартали; стріляють по громадському транспорту та машинах медичної допомоги з пораненими; вбивають цивільне населення, включаючи дітей; використовують населення як живі щити; чинять акти мародерства тощо. Відбуваються масштабні порушення правил ведення війни, що встановлені у Гаазьких конвенціях та деклараціях 1899 і 1907 року та Женевських конвенціях 1949 року.

Оскільки відповідно до статті 1(1) Статуту ООН Організація Об’єднаних Націй має на меті підтримувати міжнародний мир та безпеку і з цією метою вживати ефективних колективних заходів для запобігання та усунення загрози миру та придушення актів агресії, українське громадянське суспільство звертається до Ради Безпеки ООН та Генеральної Асамблеї ООН з вимогою створити міжнародний трибунал для здійснення правосуддя щодо міжнародних злочинів, вчинених режимом РФ щодо України, а також розслідувати попередні акти агресії Росії на території Грузії і Молдови, безкарність за які призвела до сьогоднішніх наслідків.

Спеціальний трибунал має розслідувати дії і притягнути до відповідальності вище керівництво РФ, а також всіх сенаторів Ради Федерації Федеральних Зборів Російської Федерації, які формально надали згоду Президенту РФ на використання Збройних Сил РФ поза території Російської Федерації.

Серед них в першу чергу наступні особи:

Голова Ради Безпеки РФ, Президент Росії Володимир Путін
Заступник Ради Безпеки РФ Дмитро Медвєдєв
Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров
Голова Ради Федерації Валентина Матвієнко
Генеральний прокурор Росії Ігор Краснов
Голова Уряду Російської Федерації Михайло Мішустін
Директор Федеральної служби безпеки РФ Олександр Бортников
Керівник Адміністрації президента РФ Антон Вайно
Голова Державної думи РФ В’ячеслав Володін
Спеціальний представник президента РФ Сергій Іванов
Міністр внутрішніх справ РФ Володимир Колокольцев
Директор служби зовнішньої розвідки РФ Сергій Наришкін
Міністр РФ у справах цивільної оборони Євген Зінічев
Повноважний представник Президента РФ Сергій Меняйло
Секретар Ради Безпеки РФ Микола Патрушев
Міністр оборони РФ Сергій Шойгу
Повноважний представник Президента РФ Юрій Чайка
Повноважний представник Президента РФ Микола Цуканов
Повноважний представник Президента РФ Ігор Щеголєв

Правосуддя має відбутися!

Центр прав людини ZMINA
Ukrainian Legal Advisory Group
ГО “Після тиші”
ГО “Центр досліджень визвольного руху”
ГО “Українська Волонтерська Служба”
ГО “Центр спільних дій”
ГО “Український інститут медіа та комунікації”
ГО “Інститут демократії ім. Пилипа Орлика”
ГО ‘Платформа прав людини’
ЛМГО “Діалог”
Transparency International Ukraine
Міжнародний Фонд “Відродження”
ГО Центр розвитку та демократії
ГО “Мережа відповідальних”
ГО “Fight For Right”
ГО “Молодь для Христа – Україна”
ГО “Колегія юристів з морського права України”
ГО “Демократичний Альянс Жінок”
ГО “Центр суспільних дій “Сівітас”
ГО “Лабораторія цифрової безпеки”
ГС “Освітній дім прав людини – Чернігів”
ВГО Комітет виборців України
ГО “Харківський антикорупційний центр”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *