Спільний з польськими партнерами проект клубів громадського діалогу поширюється Україною

Проект «Суспільна підтримка реформи самоврядування в Україні. Українська мережа клубів громадського діалогу» виконується Щецинським навчальним центром Фундації розвитку місцевої демократії (Польща) у співпраці з МГО «Інститут демократії імені Пилипа Орлика» (Україна) у невеликих містах Херсонської, Миколаївської, Харківської, Дніпропетровської, Полтавської, Кіровоградської, Вінницької та Черкаської областей.

До заходів проекту залучаються також учасники минулорічних проектів зі згаданих вище, а також Львівської та Київської областей. Фінансування проекту здійснюється завдяки польсько-канадській Програмі підтримки демократії, яка є програмою Фундації міжнародної солідарності, що фінансується урядами Канади та Польщі (відповідно до програми польської співпраці для розвитку МЗС Республіки Польщі та Канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку).

FRDL_1Це вже третій поспіль проект, який спрямовано на започаткування та покращення впорядкованого конструктивного та результативного діалогу в громадах України у формі Клубів громадського діалогу. Ця форма певною мірою ґрунтується на досвіді діяльності польських Громадянських комітетів «Солідарності», які зіграли непересічну роль у підготовці реформи місцевого самоврядування Польщі.

Протягом двох попередніх років в Україні загалом започатковано діяльність 20 клубів громадського діалогу. Три з них, що опинилися на тимчасово окупованій території, не змогли продовжити свою роботу. Решта клубів стали помітним явищем громадського життя у своїх містах та місцевостях, адже на обговорення тут виносилися найцікавіші та найактуальніші для мешканців теми, а самі клубні заходи проводилися із застосуванням інтерактивних прийомів та методів, які дозволяли кожному з присутніх бути рівноправним учасником та впливати на результат обговорення.

Результатами засідань ставали не тільки більша обізнаність місцевих спільнот із загальними питаннями реформування місцевого самоврядування, а й конкретні аспекти діяльності суспільно важливих сфер, зокрема – позашкільного виховання, надання житлово-комунальних послуг, суспільно-дражливі теми, зокрема, зміни в місцевій топоніміці на виконання законодавства про декомунізацію, а також заходи, які сприяли більшій згуртованості та підвищенню довіри в громаді – фестивалі, толоки, презентації творчого доробку тощо.

У 2016 році робота зі створення клубів громадського діалогу та поширення досвіду тих, що вже діють, продовжиться. Для цього авторами проекту відібрані 7 провідних клубів – у Пирятині (Полтавська область), Кам’янці (Черкаська область), Хмільнику (Вінницька область), Тернівці (Дніпропетровська область), Чугуєві (Харківська область), Світловодську (Кіровоградська область) та Доманівці (Миколаївська область). Кожен з них має допомогти створенню та становленню ще двох клубів у інших містах та місцевостях. Автори проекту мають на меті отримати таким чином збільшення кількості клубів, які будуть лідерами в налагодженні діалогу в своїх громадах, а також розгалужену мережу громадського діалогу за участю клубів, які розпочинали свою діяльність як в рамках цьогорічного проекту, так і за попередні роки.

З цією метою у 2016 році заплановані наступні заходи: майстерня за участю лідерів досвідчених клубів та конференція лідерів клубів, які розпочинають діяльність, навчання для активу нових клубів, зокрема, участь його у засіданнях провідних клубів, навчальна поїздка до Щецина лідерів 21 клубу, що беруть безпосередню участь у проекті та ознайомлення їх з діяльністю громадських організацій Західно-Поморського воєводства Польщі, а також Федерації неурядових організацій Щецина. Відбудеться також методична конференція для узагальнення досвіду використання інтерактивних методик роботи з аудиторією з метою налагодження конструктивної атмосфери та пошуку найоптимальніших рішень. У клубах – учасниках проекту будуть проведені щонайменше по три заходи за тематикою та у формах за вибором активістів клубів і які відповідають нагальним потребам їхніх громад. В рамках проекту передбачене також видання 4-х інформаційних вісників, які будуть розміщуватися в розділі проекту на інтернет-платформі (http://frdl.etechnologie.pl), а також на інших інтернет-ресурсах, доступних для виконавців проекту.

DONORY

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *