2 та 3 грудня 2015 року у Черкаському художньому музеї відбуватиметься ярмарок-конференція польсько-українського проекту «Сільське мікропідприємництво в Україні. Пошук нових фінансових джерел», а також підсумкова зустріч учасників спільних проектів, які виконувалися у 2015 році Щецинським навчальним центром Фундації розвитку місцевої демократії (FRDL) та черкаською експертною групою МГО «Інститут демократії імені Пилипа Орлика».
2 та 3 грудня 2015 року у Черкаському художньому музеї відбуватиметься ярмарок-конференція польсько-українського проекту «Сільське мікропідприємництво в Україні. Пошук нових фінансових джерел», та підсумкова зустріч учасників спільних проектів, які виконувалися у 2015 році Щецинським навчальним центром Фундації розвитку місцевої демократії (FRDL) та черкаською експертною групою МГО «Інститут демократії імені Пилипа Орлика».
На заході будуть представлені, зокрема, нові туристичні пропозиції, створені та апробовані в 14 селах Черкаської області – Боровиці, Головківці, Івківцях, Суботові (Чигиринський район), Леськах (Черкаський район), Гельмязеві (Золотоніський район), Охматові та Сорокотязі (Жашківський район), Грушківці та Лузанівці (Кам’янський район), Пугачівці та Коржовій (Уманський район). Буде презентоване видання «Українське тематичне село запрошує!» – порадник для вчителів, організаторів екскурсій та розваг, в якому розповідається як про саму концепцію «Тематичного села», яка успішно застосовується в Європейських країнах для відновлення сільських громад, активізації їх творчого та підприємницького потенціалу та приваблення туристів до сільської місцевості, так і про можливості використання екскурсій та розваг в селі для урізноманітнення навчально-виховної роботи для школярів. Спеціальна промоційна папка з інформацією про пропозиції сіл для шкільної аудиторії буде роповсюджуватися навчальними закладами Черкащини.
У заході братимуть участь представники Щецинського навчального центру Фундації розвитку місцевої демократії – директор і керівник проектів Домінік Гурські, його заступник та автор проектів – Пшемислав Фенрих, керівники МГО «Інститут демократії імені Пилипа Орлика» – директор Маркіян Білинський та виконавчий директор Світлана Єременко, провідні експерти проекту «Сільське мікропідприємництво в Україні. Пошук нових фінансових джерел» Вацлав Ідзяк та Марек Штарк (Польща), член-кореспондент НАН України, доктор економічних наук, завідувач відділу економіки і політики аграрних перетворень Інституту економіки та прогнозування НАН України Олена Бородіна, учасники проекту з сіл Черкащини, а також учасники проекту «Клуби громадського діалогу. Громадське сприяння реформі самоврядування в Україні» з 10 областей України.
В рамках заходу, а саме, з 9.00 3 грудня відбудеться невелика урочистість, присвячена 15-річчю співпраці Щецинського навчального центру Фундації розвитку місцевої демократії та черкаського осередку (черкаської експертної групи) МГО «Інститут демократії імені Пилипа Орлика». Нещодавно ця співпраця була високо відзначена Послом Канади в Україні Романом Ващуком та Директором Фонду Міжнародної Солідарності Польщі Кшиштофом Становскі.
Запрошуємо представників медіа:
2 грудня з 11.45 до 13.15 на презентацію пропозицій сіл (Лузанівка, Коржова,
Охматів, Хмільна, Боровиця, Суботів, Леськи);
3 грудня з 9.00 на урочисту частину конференції, привітання з 15-річчям співпраці
партнерських організацій та виступ камерного хору «Канон», продовження презентації
пропозицій сіл (Івківці, Головківка, Гельмязів, Пугачівка, Сорокотяга, Межиріч,
Грушківка);
3 грудня з 13.30 до 14.30 – час на спілкування з учасниками та гостями заходу;
3 грудня з 14.30 до 15.30 – вручення дипломів та сертифікатів експертам та
учасникам проектів, презентація видань проектів, підведення підсумків конференції.
Відповідальна за заходи проектів в Україні Оксана Колісник.
Контакти: 067 45 46 585
okolisnyk@gmail.com