Дискусія: Роль медіа у процесі децентралізації та розвитку місцевих громад – анонс

25 квітня 2019 р. (четвер) об 11.00 у Покровську Донецької області відбудеться дискусія на тему: «Роль медіа у процесі децентралізації та розвитку місцевих громад».

Захід проводить Інститут демократії імені Пилипа Орлика (ІДПО) в рамках проекту «Моніторинг роздержавлених регіональних медіа» за підтримки Медійної програми в Україні, яка фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

Під час дискусії буде представлено результати двох хвиль моніторингу, яку здійснила донецька експертна група у лютому та квітні 2019 р. До аналізу включено газети «Вісті» (Слов’янськ), «Маяк» (Покровськ), «Вперед» (Бахмут), «Зоря» (Лиман), а також сайти «Карачун» (Слов’янськ) та Pokrovsk.City.

Питання до обговорення:
► Як виглядають донецькі видання на тлі видань інших областей за результатами моніторингу ІДПО?
► Чи перейшли відносини «газета – влада» на інший рівень і чи стали суб’єкти цих відносин рівноправними партнерами?
► Що заважає регіональним журналістам дотримуватись стандартів, а керівникам редакцій – законодавства, що регулює публікацію рекламних матеріалів?
► Що можна зробити заради вдосконалення якості контенту, збільшення читацької аудиторії, залучення рекламодавців для досягнення незалежності медіа?
► Чи відбулися зміни в редакційній політиці роздержавлених ЗМК в Донецькій області?

Доповідачки:
медіаекспертка ІДПО, медіатренерка, журналістка, редакторка, старша викладачка кафедри журналістики Донецького національного університету імені Василя Стуса (м. Вінниця), керівник регіональної групи з моніторингу Олена САМОЙЛЕНКО;
координаторка проекту проекту «Моніторинг роздержавлених регіональних медіа» ІДПО, медіаекспертка Тетяна СТРОЙ.

До обговорення запрошено редакторів, журналістів, представників прес-служб та спеціалістів з комунікації державних установ, представників органів місцевої влади та громадських активістів.

Місце проведення: громадський простір «Без обмежень», м. Покровськ, вул. Захисників України, 1.

Для участі у заході просимо зареєструватися за посиланням: https://forms.gle/GN5gb5sKvDfEp3Th9 до 12 год. понеділка, 22 квітня п.р. У разі виникнення питань звертайтеся до Тетяни Строй за тел. 066 224 36 55, 067 665 42 49, pylyp.orlyk.institute@gmail.com .

ДОВІДКОВО: Моніторинг регіональних ЗМІ, що здійснюється Інститутом демократії імені Пилипа Орлика (ІДПО, м. Київ), в 2019-му році охоплює чотири друкованих видання Донеччини та два афільованих з газетами сайти: «Вперед» (Бахмут), «Зоря» (Лиман), «Маяк» та «Pokrovsk.city» (Покровськ), «Вісті» та «Карачун» (Слов’янськ). Загалом проект, окрім Донеччини, досліджує мас-медіа ще семи областей України – Луганщини Харківщини, Львівщини, Дніпровщини, Вінниччини, Буковини, Одещини. Незалежні експерти досліджують наявність матеріалів із ознаками замовності, пропагандистських антиукраїнських меседжів, фейків; визначають відповідність матеріалів стандартам журналістики, аналізують жанрове і тематичне різноманіття у друкованих ЗМІ, а також тональність і походження матеріалів – власні, запозичені, не ідентифіковані.
За дві моніторингові хвилі цього року (перший тиждень лютого та перший тиждень квітня) експерти оцінили по цих параметрах 420 матеріали в друкованих виданнях та 142 матеріали, оприлюднені протягом звітного періоду на сайтах.

З п’яти базових журналістських стандартів донецькі журналісти традиційно дотримуються лише двох – не викликає нарікань доступність викладеного матеріалу та відсутність мови ворожнечі.

Незважаючи на передвиборчі перегони, що тривали в Україні протягом обох хвиль моніторингу, експерти відзначили приблизно рівну кількість комерційної та політичної «джинси» в досліджуваних газетах.

Щодо тематичного розмаїття місцевої роздержавленої преси, лідером в обсязі контенту газет залишається категорія «Інше» (побутові поради, рецепти, гороскопи тощо). Однак одночасно суттєво збільшилась у порівнянні з минулими періодами частина публікацій присвячених життю місцевої громади та місцевому самоврядуванню. Ще одна тенденція, що заслуговує на увагу: в місцевій пресі Донеччини майже відсутні матеріали про перебіг військових дій, життя в умовах війни та ВПО.

Найбільшою проблемою нещодавно роздержавлених районних газет Донеччини, на погляд експертів, є продовження традиції публікувати контент (звіти, таблиці, оголошення), що надається владними структурами. При цьому жоден текст не містить позначки чи посилання та договір про співпрацю, який газети мали укласти з владою.

USAID

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *