В Одесі говоритимуть про інформаційні потреби внутрішньо-переміщених осіб та комунікацію з владою і ЗМІ

21 квітня (четвер) о 12.00 в прес-центрі Paritet (Фонтанська дорога, 51) відбудеться круглий стіл на тему «Інформаційні потреби внутрішньо-переміщених осіб: як покращити комунікацію між владою, переселенцями, НДО, волонтерами та ЗМІ і забезпечити доступ до важливої інформації».

В заході візьмуть участь:

Соломія Бобровська – в.о. заступника голови Одеської ОДА з гуманітарних питань,

Сергій Братчук – головний редактор телеканалу «Медіа-інформ»,

Тетяна Дементьєва – регіональний раднику міністра соціальної політики України з питань внутрішньо переміщених осіб,

Отець Василій Колодчин – директор БФ «Карітас Одеса УГКЦ»,

Євген Ліщенко – організатор центру для дітей “Капітошка”, лікар-переселенець,

Катерина Ножевникова – волонтер, керівник волонтерської організації «Корпорація монстрів»,

Наталія Стеблина – координатор одеської експертної групи Інституту демократії ім. Пилипа Орлика,

Олена Тєряєва – ГО “Одеська обласна колегія лікарів”, переселенка,

Віктор Федорчак – начальник Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області, генерал-майор служби цивільного захисту,

Ольга Цивінська – регіональний представник Програми розвитку ООН в Одеській області.

Представники переселенців, які проживають в Одеській області (прізвища уточнюються).

Модератор заходу – Світлана Єременко – виконавчий директор Інституту демократії ім. Пилипа Орлика (Киів).

На обліку в органах соціального захисту Одеської області налічується 37 693 людини ( 24 749 сімей). З них дітей – 8293, інвалідів – 2133, пенсіонерів – 9372.

Із майже 18 тис. переселенців працездатного віку працевлаштовані біля 7 тис. людей.

Внутрішньо переміщені особи зверталися за послугами в центри зайнятості майже в усіх районах Одеської області. Найбільша їх кількість зосереджена у містах Одеса, Южне, Іллічівськ та у Білгород-Дністровському і Котовському МРЦЗ.

За словами Тетяни Дементьєвої, регіонального радника міністра соціальної політики України з питань внутрішньо переміщених осіб, основні проблеми, з якими стикаються переселенці в Одеській області, це відсутність, з різних причин, у деяких з них виплат та гуманітарної допомоги. «Більша частина гуманітарної допомоги акумулюється в Одесі та деяких місцях компактного проживання. Віддалені від міста райони області цієї допомоги не бачили і не бачать», – підкреслила Тетяна Дементьєва.

Згідно з висновками Європейської дослідницької асоціації та моніторингом регіональних медіа, що провів Інститут демократії ім. Пилипа Орлика, місцеві та центральні засоби масової інформації недостатньо інформують про проблеми переселенців. Вимушені переселенці не довіряють місцевим ЗМІ. Внутрішньо переселені особи також не мають задовільного доступу до офіційної інформації: часто не знають про рішення місцевої та центральної влади. Згідно досліджень, проблемам переселенців присвячено всього 1% матеріалів у медіа. Якої інформації потребують переселенці, чому їх потреби не можуть задовольнити ЗМІ, як покращити комунікацію? Ці питання обговорюватимуться під час круглого столу.

Захід проводиться Інститутом демократії імені Пилипа Орлика (Київ) за підтримки Інтерньюз Європа через Інтерньюз Нетворк.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *