Лариса Пантелюк: Головна проблема переселенців – житло

Лариса Пантелюк

“Наша громадська організація «Всеукраїнське об`єднання «Українці Донбасу і Криму» зробила все для того, щоб ВПО в Івано-Франківську і області без проблем інтегрувались в місцеву громаду”, розповідає Лариса Пантелюк, виступаючи на засіданні круглого столу “Адаптація переселенців у місцевих громадах: роль комунікації в цьому процесі”, організованому Інститутом демократії ім. Пилипа Орлика 21 березня в Києві. Ми знайомимо з основними тезами її виступу.

Ми налагодили тісну співпрацю з місцевими громадськими організаціями і місцевою владою. Місцева влада завжди йде нам назустріч, з цим проблем немає. Зокрема, обласна рада безкоштовно надала нам приміщення під офіс.

За активну роботу ми отримали подяки від Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Івано-Франківської обласної ради, Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, Департаменту соціальної політики Івано-Франківської міської ради, Міського голови Івано-Франківська, ВУТ «Просвіта» (наша організація є колективним членом «Просвіти»).

Разом з місцевими жителями ми проводимо багато спільних заходів. Також організовуємо майстер-класи, тренінги для ВПО і місцевої громади, проводимо спільні акції.

На даний час ми реалізовуємо проект «Співпраця регіонів в області опанування сучасних практик роботи з громадами» в Івано-Франківській та Херсонській областях (проект- переможець Другого конкурсу малих грантів «Підтримка місцевих ОГС та громадських ініціативних груп для здійснення демократичних змін в Україні» в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив» за фінансової підтримки Європейського Союзу).

В рамках цього проекту проводяться майстер-класи з виготовлення соціальних анімаційних фільмів та з використання методики форум-театру для роботи з актуальними проблемами громад для громадських активістів в Івано-Франківській та Херсонській областях. (Стараємось об`єднати не тільки Схід і Захід, але й Захід і Південь).

Щодо проблем переселенців, то вона одна – житло, житло, і ще раз житло! Є випадки, коли люди від безвиході повертаються додому на окуповані території, в те пекло, і все із-за того, що вони не в змозі оплачувати наймане житло і високі комунальні послуги.

Через те, що більшість переселенців планують надалі будувати своє життя на новому місці перебування, питання компенсації за втрачене житло на окупованій території повинно вирішуватись на державному рівні якнайшвидше.

Якщо вирішиться питання житла, то всі інші проблеми переселенців “автоматично” відпадуть, тому, що вони будуть такі ж самі, як і у всіх жителів України.

1 коментар до “Лариса Пантелюк: Головна проблема переселенців – житло

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *