Конструктивний діалог в громаді – необхідна умова для її розвитку.

Наближається до свого екватора проект спільний польсько-український проект «Клуби громадського діалогу. Громадське сприяння реформі самоврядування в Україні».

\"\"

Наближається до свого екватора проект спільний польсько-український проект «Клуби громадського діалогу. Громадське сприяння реформі самоврядування в Україні».

Майже три десятки засідань Клубів у 14 місцевостях 10 областей були присвячені найрізноманітнішій проблематиці – від благоустрою населених пунктів, спорядкування визначних для громад пам’яток, підвищення комфортності міського середовища до основоположних питань реформування місцевого самоврядування, децентралізації та змін в адміністративно-територіальному устрої.

Значним стимулом для лідерів клубів  стала п’ятиденна  навчальна поїздка до Польщі, під час якої лідери клубів мали нагоду ознайомитися з діяльністю найрізноманітніших громадських утворень, з першоджерел дізнатися як про досягнення, так і про проблеми громадських організацій  у повсякденній діяльності та  у спілкуванні з владними органами та місцевим самоврядуванням.  Та попри проблеми, ні влада, ні громадські активісти в Польщі не бачать альтернативи необхідності вчитися діалогу, шукати грунт для пошуку компромісів та співпраці.   І результати, які демонструють польські міста і містечка спонукали учасників поїздки до висновку, що конструктивний діалог є необхідною умовою для розвитку громад.

\"\" \"\" \"\"
Учасники поїздки у Щецині Обговорення можливих наслідків об’єднання громад в Драбівцях Золотоніського району Черкаської області Клуб громадського діалогу селище Хорошече (Харківський район)  

Невдовзі у Черкасах відбудеться методична конференція, на якій лідери клабув зможуть бмінятися досвідом вже зробленого і поставити питання польським колегам та керівникам проекту Домініку Гурському, директору Щецинського навчального центру Фундації розвитку місцевої демократії та його заступникові і одному з найдосвідченіших у Польщі експертів з активізації громадськості Пшемиславу Фенриху.

З деякими матеріалами проекту можна детальніше ознайомитися на навчальній платформі  Щецинського відділення Фундації розвитку місцевої демократії у розділі «Клуби громадського діалогу»

__________
Проект співфінансований в рамках Польсько-Канадійської Програми Підтримки
Демократії, яка є програмою Фундації  Міжнародної Солідарності, що фінансується Урядами Канади та Польщі ( відповідно до програми польської співпраці для розвитку МЗС Республіки Польщі та Канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.