Наближається до свого екватора проект спільний польсько-український проект «Клуби громадського діалогу. Громадське сприяння реформі самоврядування в Україні».
Наближається до свого екватора проект спільний польсько-український проект «Клуби громадського діалогу. Громадське сприяння реформі самоврядування в Україні».
Майже три десятки засідань Клубів у 14 місцевостях 10 областей були присвячені найрізноманітнішій проблематиці – від благоустрою населених пунктів, спорядкування визначних для громад пам’яток, підвищення комфортності міського середовища до основоположних питань реформування місцевого самоврядування, децентралізації та змін в адміністративно-територіальному устрої.
Значним стимулом для лідерів клубів стала п’ятиденна навчальна поїздка до Польщі, під час якої лідери клубів мали нагоду ознайомитися з діяльністю найрізноманітніших громадських утворень, з першоджерел дізнатися як про досягнення, так і про проблеми громадських організацій у повсякденній діяльності та у спілкуванні з владними органами та місцевим самоврядуванням. Та попри проблеми, ні влада, ні громадські активісти в Польщі не бачать альтернативи необхідності вчитися діалогу, шукати грунт для пошуку компромісів та співпраці. І результати, які демонструють польські міста і містечка спонукали учасників поїздки до висновку, що конструктивний діалог є необхідною умовою для розвитку громад.
Учасники поїздки у Щецині | Обговорення можливих наслідків об’єднання громад в Драбівцях Золотоніського району Черкаської області | Клуб громадського діалогу селище Хорошече (Харківський район) |
Невдовзі у Черкасах відбудеться методична конференція, на якій лідери клабув зможуть бмінятися досвідом вже зробленого і поставити питання польським колегам та керівникам проекту Домініку Гурському, директору Щецинського навчального центру Фундації розвитку місцевої демократії та його заступникові і одному з найдосвідченіших у Польщі експертів з активізації громадськості Пшемиславу Фенриху.
З деякими матеріалами проекту можна детальніше ознайомитися на навчальній платформі Щецинського відділення Фундації розвитку місцевої демократії у розділі «Клуби громадського діалогу».
__________
Проект співфінансований в рамках Польсько-Канадійської Програми Підтримки Демократії, яка є програмою Фундації Міжнародної Солідарності, що фінансується Урядами Канади та Польщі ( відповідно до програми польської співпраці для розвитку МЗС Республіки Польщі та Канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку)