Інтерпретація медіареальності: освітній семінар для старшокласників

15 грудня експерти Інституту Демократії ім. Пилипа Орлика медіатренери Любов Василик та Тетяна Смолдирева провели семінар з медіаграмотності для депутатів Чернівецької міської учнівської ради.

Захід «Як правильно інтерпретувати медіареальність» відбувся в рамках проекту моніторингу регіональних ЗМІ, що проводиться Інститутом демократії ім. Пилипа Орлика, та за сприяння кафедри журналістики ЧНУ і громадської організації «Клуб української молоді».

seminar-1

Зрозуміло, що в майбутньому нинішні учні, які мріють про політичне життя, не раз зіткнуться з проблемою медіаосвіти, адже доведеться співпрацювати зі ЗМІ. Розуміння медіа стане їм у нагоді і як рядовим споживачам інформації. Тож щоб покращити свої знання про журналістику, вони звернулися до професіоналів медіамоніторингу, які вже другий рік досліджують буковинські ЗМІ та відстоюють потребу в якісній журналістиці.
seminar-3Під час трьохгодинного семінару, який проводився на базі крос-медійної лабораторії кафедри журналістики ЧНУ ім.Ю.Федьковича, учасники засвоїли стандарти ЗМІ, зрозуміли, за якими правилами мали б працювати якісні ЗМІ, що таке замовні матеріали та як їх визначати, ознайомилися з результатами медіамоніторингу в регіоні. До проведення семінару приєдналися викладачі кафедри Лариса Раренко та Роман Пазюк. Вони розповіли учням, яким джерелам в Інтернеті варто довіряти та як не спокуситися на фейкову інформацію, як перевірити фото і відео, чи відповідають вони дійсності.

Семінар мав високу інтерактивність, не одна теза викликала запитання з боку молодіжної аудиторії, а деякі фрази спричиняли активні дискусії. Представники ЧМУР однозначно зізналися, що такий захід був для них корисним і відкрив багато нового, спонукав більш критично оцінити журналістику, не довіряти першій-ліпшій інформації. Депутати учнівської ради переконані, що отримані знання допоможуть їм у роботі, а співпраця між медіаекспертами продовжиться й після семінару, можливо, в рамках через проведення подібних заходів у їхніх школах.

Любов Василик, координатор чернівецької експертної групи Інституту демократії ім. Пилипа Орлика.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *