На форумі в Одесі презентували дослідження ІДПО щодо реформованих ЗМІ

На форумі в Одесі обговорили ситуацію із медіаграмотністю в регіоні, а також окрему увагу приділили ситуації в ЗМІ. Результати дослідження ІДПО, зокрема про три хвилі моніторингу у 2018, розповіла аналітикиня Інституту Наталія Стеблина. Організатором заходу була Одеська обласна організація Комітету виборців України.

Присутніх зацікавила ситуація із наявністю у реформованих виданнях «джинси», зокрема, за підрахунками експертів Інституту демократії імені Пилипа Орлика, найбільше її було перед парламентськими виборами – 28%. Також запрошені експерти обговорили те, як одеські ЗМІ висвітлюють реформи.

За даними Інституту, лише 2-4% реформованих видань містять аналітичні тексти. Тож реформи зазвичай висвітлюються в інформаційних жанрах. Проблемним лишається також засилля у газетах розважального контенту.

Відстає Одеський регіон і за кількістю електронних версій у реформованих ЗМІ. На разі експерти виявили усього чотири видання, які мають сайти. У лідерах по Україні Черкаси (10 сайтів) та Рівне (9 сайтів).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *