Круглий стіл зі створення комфортного інформаційного простору відбувся в Сєвєродонецьку

23 березня в Сєвєродонецьку відбувся круглий стіл на тему: «Комфортний інформаційний простір: як покращити комунікацію між владою, переселенцями, НДО, волонтерами та ЗМІ і забезпечити доступ до важливої інформації».

На Луганщині, де зареєстровано більш 270 тисяч осіб, змушених покинути свої домівки, учасники круглого столу намагались розібратися, якої інформації не вистачає переселенцям, та як встановити довіру між переселенцями, владою та ЗМІ.

В обговоренні взяли участь громадські активісти, переселенці, журналісти, представники Департаменту соціальної роботи ЛОВЦА, Пенсійного фонду, УПтаСЗН Сєвєродонецької міської ради, спеціалісти комунальних підприємств, що працюють з переселенцями.

Ф 068Володимир Дерев’янко, голова громадської організації переселенців «Свої люди», відзначив, що на сьогодні в області відсутня програма адаптації переселенців, але ж його організація вже розробила її, потрібно лише узгодити з відповідними структурами та прийняти.

Директор телерадіокомпанії ЛОТ зробив акцент на тому, що необхідна більш фахова підготовка прес-служб, які повинні надавати вчасно та доступно інформацію про діяльність структур влади щодо роботи з переселенцями, та запропонував звернутись до центральних телеканалів для створення на Луганщині кореспондентських пунктів, щоб новини Луганської області частіше були на центральних телеканалах.

Олєг Невениця, виконавчий директор ГО «Кризовий медіа-центр «Сіверський Донець» розповів про можливості розповсюдження інформації через стенди, які знаходяться у місцях найбільшого скупчення людей, на автовокзалі, в Пенсійному фонді та УПта СзН, тощо.

Ф 169Представник ПФ Ольга Яцечко поділилася проблемами навантаження, які йдуть на пенсійний фонд у зв’язку з ВПО, а також інформаційними запитами, які до них поступають.

В ході круглого столу учасники поділилися своїм досвідом інформаційної роботи з переселенцями. Наприклад, в Северодонецьку з переселенцями активно співпрацюють бібліотекарі. В бібліотеках міста можна отримати повну інформацію про роботу служб, заповнити необхідні форми, підготувати документи.

Представники благодійного фонду Олександра Романовського поділилися своїм досвідом інформування населення, вони використовують для роботи інтернет-сайт та газету, яку адресно доставляють людям, що отримують допомогу у фонді.

Редактор стахановської газети «Телегазета» Тетяна Вербецька, поділилися журналістським досвідом роботи з переселенцями, та запропонувала зробити єдиний інформаційний центр щодо роботи з ВПО.

Ф 188

Учасники круглого столу вирішили ініціювати створення в Луганській області Комплексної цільової програми адаптації ВПО в місцеві громади, враховуючи потреби осіб у житлі, працевлаштуванні та інших потребах; підвищити рівень інформування прес-службами мешканців Луганської області про ситуацію з роботою органів місцевого самоврядування, Луганської обласної державної адміністрації щодо соціального захисту; створити обмін інформацією для використання в ЗМІ, та надання інформації в мережі Інтернет, з використанням стендів в місцях найбільшого скупчення людей; створити Координаційну ради при Луганській обласній державній адміністрації щодо координації інформаційного потоку щодо роботи з переселенцями.

Резолюція круглого столу:

Резолюція

круглого столу

«Комфортний інформаційний простір: як покращити комунікацію між владою, переселенцями, НДО, волонтерами та ЗМІ і забезпечити доступ до важливої інформації»

23.3.2016 м. Сєверодонецьк Луганської області

Ми, учасники круглого столу, розглянувши ситуацію щодо висвітлення питань ВПО, взаємодії громадських організацій, що працюють з ВПО, та влади, вирішили наступне:

1. Звернути увагу чисельних громадських і благодійних організацій на необхідність посилення інформаційної складової їх діяльності, підвищення рівня їх публічності і прозорості , координації роботи по інформуванню ВПО про плани і програми допомоги, акції і заходи що проводяться ними в населених пунктах регіону для цієї категорії осіб.

2. Рекомендувати громадському активу Луганщини, громадській раді при Луганській ОВЦА подати запит до обласної військово-цивільної адміністрації до щодо:
– оцінки можливості затвердження і реалізації Програми «Адаптація внутрішньо переміщених осіб у луганській області» підготовленої ГО « Свої люди» (м. Сєверодонецьк);

– пришвидшення затвердження обласної Комплексної цільової програми адаптації ВПО в місцеві громади, враховуючи потреби осіб у житлі, працевлаштуванні та інших потребах, її оприлюднення для громадського обговорення у ЗМІ;

– надання департаменту масових комунікацій обласної військово-цивільної адміністрації функції координатора і комунікатора інформаційних потоків спрямованих на допомогу ВПО;

– розміщення на офіційній інтернет-сторінці Луганської ОВЦА спеціального розділу щодо надання правової допомоги ВПО і їх оперативного інформування.

3. Враховуючи ситуацію з неповним висвітленням життя та потреб ВПО, рекомендувати :

– прес-службам органів державної влади та місцевого самоврядування підвищити рівень інформування мешканців Луганської області про ситуацію з роботою органів місцевого самоврядування, Луганської обласної державної адміністрації щодо соціального захисту

– управлінню Пенсійного фонду розглянути можливість створення прес-служби, яка мала би більш повно і оперативно висвітлювати діяльність роботи фонду та надавати в ЗМІ роз’яснення.

4. Враховуючи ситуацію в тому, що мешканці дивляться центральні телеканали більше, ніж місцеві, звернутися до редакцій центральних телеканалів створити в Луганській області кореспондентські пункти.

5. Активізувати роботу журналістів щодо висвітлення потреб ВПО, та інформування ВПО щодо змін в законодавстві за допомогою творчих конкурсів, запропонованих благодійними фондами.

6. Створити обмін інформацією для використання в ЗМІ, та надання інформації в мережі Інтернет, з використанням стендів в місцях найбільшого скупчення людей.

7. Створити Координаційну ради при Луганській обласній державній адміністрації щодо координації інформаційного потоку щодо роботи з переселенцями.

Контакт: 050-962- 90-86 Вергун Тетяна, E-mail: tatyana.vergun@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *