Громадські організації закликали звернути увагу на «чемпіонат», який веде Росія проти свободи слова і прав людини

Russia 2018

Низка українських громадських організацій виступили із заявою, в якій наголосили, що Чемпіонат світу з футболу-2018 не повинен стати прикриттям для путінської репресивної системи.

Українські громадські організації закликали звернути увагу на «чемпіонат», який веде Росія проти свободи слова і прав людини

Надаємо текст заяви повністю.

«Ми, українські громадські організації, закликаємо ЗМІ та міжнародні організації присвятити свою увагу іншому чемпіонату, який веде Росія проти свободи слова і прав людини.

Щонайменше 70 українських громадян, в тому числі, журналістів, зараз протиправно утримуються в Росії за ґратами. В окупованому Криму примусово запроваджується російське репресивне законодавство, відбуваються масові порушення прав людини, в тому числі тиск на журналістів та активістів за етнічними і релігійними ознаками. Навіть громадських журналістів, таких як Наріман Мемедемінов, арештовують і переслідують.

Олег Сенцов, український режисер, який голодує в Росії вже другий місяць, Роман Сущенко, український журналіст, якого засудили до 12-ти років колонії суворого режиму, і Микола Семена, журналіст який також отримав як вирок заборону займатися публічною діяльністю, і не може виїхати з Криму, вже стали уособленням опору контролю Кремля над ЗМІ.

За даними міжнародних правозахисних організацій, ще ніколи з моменту краху СРСР у 1991 році така кількість журналістів – як штатних, так і інтернет-блогерів – не перебувала в ув’язненні на території Росії, як сьогодні.

Ми закликаємо українських та міжнародних журналістів та ЗМІ вжити всіх зусиль, щоб не дозволити театральним декораціям чемпіонату світу-2018 затулити реальний стан справ з порушеннями прав людини в Росії. Ми закликаємо журналістів та ЗМІ проявити солідарність із політв’язнями і журналістами, що протизаконно утримуються в Росії, і присвятити свої матеріали не футбольному чемпіонату, а ситуації зі свободою слова і правами людини в цій країні.

Ми вимагаємо від Росії:

Забезпечити вільний доступ консулів, адвокатів та рідних до українських політв’язнів, а також негайно надати їм належну медичну допомогу.

Негайно звільнити Олега Сенцова, Романа Сущенка та всіх ув’язнених за політичними мотивами в Росії та окупованому Криму українських громадян.

Ми закликаємо структури ЄС:

Уважно стежити за порушеннями свободи слова та прав людини, які відбуваються в Росії, і особливу увагу звернути на ситуацію з репресіями в анексованому Росією Криму та на Донбасі.

Подовжити санкції ЄС проти Росії, а також запровадити індивідуальні заходи проти осіб, які причетні до фабрикації кримінальних справ проти українських журналістів та політв’язнів».

Заяву підписали ГО «Інститут Масової Інформації», ГО «Громадянська служба «Свідомо», ГО «Центр інформації про права людини», Інститут демократії імені Пилипа Орлика, ГО «Інтерньюз-Україна», ГО «Детектор Медіа», Фундація «Суспільність».

Заява відкрити до підписання. Бажаючих поставити підписи просять повідомляти на адресу: info@imi.org.ua.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *