В Одесі презентували онлайн-посібник для журналістів регіональних ЗМІ

Презентація в Одесі 22.08.2018

22 серпня в прес-центрі «Paritet» відбулась презентація видання «Місцева преса: посібник для ЗМІ, або Як регіональним журналістам працювати за часів нових медіа та кризи демократії», підготовленого експертами Інституту демократії ім. Пилипа Орлика.

У заході взяли участь автори посібника – медіаексперти Інституту демократії імені Пилипа Орлика:
Олена Іванова, професор, доктор наук із соціальних комунікацій, декан факультету журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова.
Ольга Мойсеєва та Наталія Стеблина, доценти кафедри журналістики, реклами та медіакомунікацій Одеського національного університету імені І. І. Мечникова.

Сьогодні перед працівниками мас-медіа усе частіше постають питання щодо майбутнього об’єктивної журналістики, дотримання професійних стандартів та редакційної незалежності. Говорять, що журналістика мертва і все, що аудиторія ЗМІ отримує, дезінформація – більшого чи меншого масштабу.

У центрі розмов про журналістику зазвичай опиняються загальнонаціональні ЗМІ. Місцевим медіа, як правило, приділяється менше уваги. Відтак у регіональних журналістів складається хибне враження про їхню вторинність, меншовартість, що, у свою чергу, позначається й на якості контенту.

Натомість, на думку авторів посібника, регіональні медіа – особливий канал комунікації з аудиторією. Здійснюючи щоденне спостереження за життям громади, місцеві журналісти інтегрують її, підштовхуючи до політичної активності, до контролю за владою та іншими соціальними інститутами.

Посібник написаний на основі моніторингів регіональних медіа, який здійснюється Інститутом демократії імені Пилипа Орлика за підтримки Інтерньюзу. Видання призначено для працівників сучасних українських ЗМІ, студентів спеціальності «журналістика». Із посібником можна ознайомитися за посиланням ualocal.media.

Видання складається із п’яти розділів:
• Аудиторія локальних медіа: між очікуваннями та здобутками
• Місцеві медіа у відкритому комунікаційному просторі
• Регіональні медіа як майданчики для реклами та піару
• Місцеві ЗМІ: на сторожі демократії
• Професійні стандарти для місцевої преси за часів нових медіа

Захід проводився Інститутом демократії ім. Пилипа Орлика за підтримки Інтерньюзу.

Контакти: Наталія Стеблина, координатор проекту «Моніторинг публікацій у регіональних друкованих ЗМІ для оцінки дотримання стандартів журналістики» в Одесі

тел.: 0679857321
e-mail: steblinka@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *