Медіарух та правозахисники закликають до міжнародного тиску на Росію для звільнення українського журналіста Олега Батуріна

Медіарух та правозахисники закликають міжнародну спільноту до тиску на Росію з метою негайного розкриття інформації про місцезнаходження журналіста Олега Батуріна, який зник 12 березня 2022 року у місті Каховка Херсонської області, його звільнення та неухильного дотримання міжнародного гуманітарного та міжнародного кримінального права в умовах збройного конфлікту Російської Федерації та України.

12 березня 2022 року у Каховці, що в Херсонській області, зник журналіст херсонської газети «Новий день» і автор розслідувань ІА Центр журналістських розслідувань Олег Батурін. За словами його дружини, приблизно о 16:30 Олег пішов на зустріч зі знайомим, залишивши вдома телефон та документи. Він планував повернутися через 20 хвилин, але і досі не повернувся. За повідомленнями у місцевих чатах, приблизно о 16:50 біля автостанції, де мала відбутись зустріч, помітили російських військових, які постійно не присутні у Каховці. Підрозділи збройних сил РФ дислокуються у сусідньому місті Нова Каховка, де створюється окупаційна адміністрація. Саме про участь у ній місцевих колаборантів і писав Олег Батурін у своїх останніх дописах у соцмережі.

Медіарух вважає, що викрадення Олега Батуріна, журналіста і цивільної особи, та його таємне насильницьке утримання у невідомому місці в умовах міжнародного збройного конфлікту на території, що контролюється збройними силами Російської Федерації, має ознаки воєнного злочину.

Відповідно до Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни від 1949 року, захоплення у заручники осіб, які не беруть активної участі в бойових діях, у тому числі з осіб зі складу збройних сил, є безумовно забороненим та вважається воєнним злочином.

Як повідомив Центр журналістських розслідувань, Прокуратура Херсонської області відкрила кримінальне провадження за фактом викрадення херсонського журналіста Олега Батуріна, кваліфікувавши його за статтею 438 Кримінального кодексу України – порушення законів і звичаїв війни.

Медіарух та правозахисники закликають міжнародну спільноту до тиску на Росію з метою негайного розкриття інформації про місцезнаходження журналіста Олега Батуріна, який зник 12 березня 2022 року у місті Каховка Херсонської області, а також про підстави і місце його утримання. Ми закликаємо тиснути на Росію з метою звільнення Олега Батуріна та неухильного дотримання міжнародного гуманітарного та міжнародного кримінального права в умовах збройного конфлікту Російської Федерації та України.

Російська Федерація є державою з практично нульовою терпимістю до незалежних ЗМІ. Репресивна політика РФ щодо журналістів стала частиною повсякденного життя на окупованих територіях АР Крим, м. Севастополя, Донецької та Луганської областей з перших днів окупації. В міру наступу російських військ все більше території Україні стикаються з деспотією, свавіллям та безкарністю, від яких страждають чимало категорій осіб, в тому числі журналісти.

З початку вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року Інститут масової інформації нарахував понад 50 воєнних злочинів, скоєних російськими військовими щодо журналістів та медіа. Зокрема, це вбивства та обстріл українських та іноземних журналістів, припинення мовлення і захоплення майна телерадіоорганізацій та діяльності інших медіа.

Медіарух

ГО “Детектор медіа”

ГО “Інститут масової інформації”

ІА “Центр журналістських розслідувань”

ГО Інститут демократії ім. Пилипа Орлика

Центр громадянських свобод

ГС “Українська Гельсінська спілка з прав людини”

Харківська правозахисна група

Кримська правозахисна група / Crimean Human Rights Group

Центр прав людини ZMINA

Благодійний фонд Восток SOS

ГО «ГРУПА ВПЛИВУ»

Рух ЧЕСНО

КримSOS

Регіональний центр прав людини

ГО “Центр спільних дій”

ГО Черкаський правозахисний центр

ГС “Мережа правового розвитку”

ГО “Громадське радіо”

ГО “Медіа-центр IPC -Херсон”

ГО “Інститут розвитку регіональної преси”

Освітній дім прав людини – Чернігів

ГО “Харківський антикорупційний центр”

ГО “Платформа прав людини”

SaveDnipro / SaveEcoBot

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *