Проект «Майстер-класи для волонтерів у різних регіонах України»

З березня 2015 року Інститут демократії імені Пилипа Орлика продовжує майстер-класи для волонтерів у різних регіонах України за підтримки Посольства США.

З весни 2014 року в Україні продовжується неоголошена війна Росії проти України на Сході країни. Тисячі людей змушені були покинути свої домівки і стати вимушеними переселенцями, сотні загиблих захисників, тисячі поранених – це трагедії для родин та рідних. Ті, хто повернувся з фронту мають посттравматичний синдром і також потребують допомоги психологів та волонтерів. У кожному обласному центрі України працюють волонтерські групи. Деякі вже об’єдналися в громадські організації, інші – розпорошені. Але і ті, й інші потребують кваліфікованої допомоги в організації своєї діяльності.

Протягом 2014 року Інститутом демократії ім. Пилипа Орлика було проведено майстер-класи психолога для волонтерів за підтримки Інтерньюз Нетворк. До участі у проекті було залучено відомого соціального психолога Олега Покальчука. Волонтери отримали кваліфіковані поради у 5 регіонах України. Зокрема, в Дніпропетровську, Одесі, Харкові, Чернівцях, Луцьку та Запоріжжі.

Врахувавши потребу в майстер-класах в інших регіонах, було розроблено проект на продовження майстер-класів в тих областях, звідки ми отримали запити. З березня 2015 року Інститут демократії імені Пилипа Орлика продовжує майстер-класи для волонтерів у різних регіонах України за підтримки Посольства США.

Мета проекту: проведення серії тренінгів, які складаються з майстер- класів медіа-експерта і соціального психолога для волонтерів, які працюють з військовими, що повернулися з фронту, пораненими, контуженими, переселенцями, дітьми з окупованих територій, родинами загиблих воїнів.

Завдання майстер-класів: допомогти волонтерам налагодити співпрацю зі ЗМІ, з метою популяризувати таку важливу та необхідну суспільству діяльність як волонтерство; а також надати кваліфіковані поради щодо спілкування з людьми, які психологічно постраждали, щоб не нашкодити. Та як, допомагаючи людям, що мають пост – травматичний синдром, захищати свою власну нервову систему, щоб не настало «вигорання». Зокрема під час тренінгів розглядатимуться питання:1. Майстер-клас медіаексперта. Як створити інформаційний привід; як провести брифінг, прес-конференцію; як підготувати прес -анонс та прес-реліз; що таке стандарти журналістики; що собою являє кодекс журналістської етики; про що варто, а про що не варто інформувати. 2.майстер-клас психолога: як працювати з людьми, які психологічно постраждали, щоб не нашкодити; що важливо в роботі з пораненими;  що важливо розуміти родичам солдатів, які знаходяться на фронті, як працювати з родинами загиблих та поранених; як захищати свою власну нервову систему, щоб не настало \”вигорання\”.

З метою реалізації проекту буде налагоджено контакти з медіа-організаціями та волонтерськими рухами у певних регіонах та з їх допомогою проведено заплановані заходи. Партнерами Інституту демократії ім. Пилипа Орлика  у цьому проекті є волонтерські організації, для яких проводилися та будуть проводитися ці заходи, а також прес-клуби та інші медіа-організації в обласних центрах, де реалізовується проект.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *