Проект «Сприяння сільському мікропідприємництву. Пошук нових фінансових джерел»

У 2015 році в 14 селах Черкаської області Щецинським навчальним центром Фундації розвитку місцевої демократії у партнерстві з МГО «Інститут демократії імені Пилипа Орлика» (Центральноукраїнська експертна група) виконується спільний польсько-український проект «Сприяння сільському мікропідприємництву. Пошук нових фінансових джерел».

\"\"

У 2015 році в 14 селах Черкаської області Щецинським навчальним центром Фундації розвитку місцевої демократії у партнерстві з МГО «Інститут демократії імені Пилипа Орлика» (Центральноукраїнська експертна група) виконується спільний польсько-український проект «Сприяння сільському мікропідприємництву. Пошук нових фінансових джерел». Проект співфінансується в рамках програми «Польська закордонна допомога» Міністерства закордонних справ Республіки Польщі. Він є продовженням та розвитком  однойменного проекту, що виконувався минулого року в Черкаській, Кіровоградській та Полтавській областях. І відрізняється тим, що цього року всі його заходи зосереджені тільки в Черкаській області. Таким чином, область  фактично стала пілотною для тестування однієї з популярних зараз моделей відновлення економічної  та суспільної активності в сільській місцевості, яка має назву «Тематичне село».

Модель спирається на ідею знаходження або створення мешканцями унікальності своїх сіл та навколишньої місцевості та способу представлення її відвідувачам у вигляді розважальних, просвітницьких, відпочинкових заходів. А отже  формується своєрідна агротуристична пропозиція та створюється можливість отримання її виконавцями доходів від надання послуг. Ідея «Тематичних сіл» досить успішно зарекомендувала себе в ряді європейських країн, починаючи з Австрії, де була створена. В ході проекту, про який ідеться, зацікавлені мешканці українських сіл знайомляться з польським досвідом «Тематичних сіл» та пробують на його основі створити власні пропозиції, використовуючи місцевий потенціал. У 2014 році у 6 селах Черкащини відбулися пробні заходи, підтримані проектом:   у Чигиринському районі – «Картопляні розваги» (Головківка), «Забавлянки, ігри та розваги старого Суботова» (Суботів), «Хлібна осада – Зерноленд» (Івківці), у Канівському районі – «Подорож до країни Мамонтландії» (Межиріч), у Жашківському районі  – «На воді, з водою і з води» (Сорокотяга), в Уманському районі – «На гостинах у старого млина» (Коржова). З них щонайменше два ( у Івківцях та Сорокотязі) вже кілька разів відтворені для різних груп туристів, до решти не раз висловлювалася цікавість.\"\"

Цього року проект продовжуватиме працювати у згаданих селах, а також в Уманському районі – у Пугачівці, у Жашківському – в Охматові, у Чигиринському – у Боровиці, у Канівському – в Хмільній, у Кам’янському – у Грушківці та Лузанівці, у Золотоніському – у Гельмязеві, у Черкаському – у Леськах.

В рамках проекту учасники відвідають села Західно-Поморського воєводства Польщі, отримають консультації від польських експертів під час семінарів в Україні. Відбудуться також  семінар для вчителів загальноосвітніх шкіл на тему використання ресурсів сільської місцевості для урізноманітнення навчального процесу та виховання учнів, а також круглий стіл для фахівців туристичної галузі Черкащини.

Автори та виконавці проекту  сподіваються, що їхня робота буде корисною для всієї громади Черкащини і матиме перспективи як у вигляді конкретних підприємницьких ініціатив, так і у вигляді досвіду, можливого для розповсюдження та наслідування.

 

2 коментарі до “Проект «Сприяння сільському мікропідприємництву. Пошук нових фінансових джерел»

  1. Дуже цікавий проект, в Здолбунівському районі на Рівненщині задумуємось над подібним. Чи можна і де познайомитись із попередніми результатами тематизації сіл, знайденими рішеннями?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.