Польсько-Український проект «Клуби громадського діалогу. Громадське сприяння реформі самоврядування в Україні»

Проект «Клуби громадського діалогу. Громадське сприяння реформі самоврядування в Україні» виконується у 2015 році Щецинським навчальним центром Фундації розвитку місцевої демократії (Польща)  у партнерстві з МГО «Інститут демократії імені Пилипа Орлика» (Україна).

\"\"

Проект «Клуби громадського діалогу. Громадське сприяння реформі самоврядування в Україні» виконується у 2015 році Щецинським навчальним центром Фундації розвитку місцевої демократії (Польща)  у партнерстві з МГО «Інститут демократії імені Пилипа Орлика» (Україна).  Проект співфінансований в рамках Польсько-Канадійської Програми Підтримки Демократії, яка є програмою Фундації  Міжнародної Солідарності, що фінансується Урядами Канади та Польщі ( відповідно до програми польської співпраці для розвитку МЗС Республіки Польщі та Канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку).

Керівником проекту є Домінік Гурські, директор Щецинського навчального центру Фундації розвитку місцевої демократії, відповідальним за навчально-методичну частину з польської сторони – Пшемислав Фенрих, заступник директора Щецинського навчального центру. Пшемислав Фенрих є також автором проекту. В Україні виконавцями проекту визначена Центральноукраїнська експертна група МГО «Інститут демократії імені Пилипа Орлика» – відповідальною за заходи проекту в Україні є Оксана Колісник, фінансовим менеджером – Магдалена Братко.

Це діяльність, яка розвиває результати та напрацювання проекту «Суспільний капітал для місцевого самоврядування. Клуби громадського діалогу в регіонах», виконаний партнерами у 2014 року.\"\"

Головною метою проекту є створення громадської підтримки реформам українського місцевого самоврядування.  Базовою формою для творення, підвищення  якості, дієвості та ефективності такого сприяння в проекті визначені Клуби громадського діалогу, які  розглядаються як навчальні майданчики для опанування громадськістю методами публічної дискусії та діалогу,  а також як організатори процесів  участі громадськості в місцевих справах під час впровадження реформи місцевого самоврядування.

Проектом заплановане створення та діяльність клубів громадського діалогу загалом у 14 невеликих  містах 10 областей України – Дніпропетровської, Херсонської, Миколаївської, Кіровоградської, Полтавської, Харківської, Черкаської, Вінницької, Київської та Львівської.  У кожному з Клубів відбудуться щонайменше 4 заходи (дискусії, «круглі столи», інші події, що залучають громадськість) , що стосуватимуться  нагальних для кожної конкретної громади (чи місцевості) проблем та пошуків їх розв’язків  в контексті  перебігу реформі місцевого самоврядування. Для організації і проведення цих заходів в кожному місті визначаються лідер та його помічники  з числа активних мешканців – громадських активістів, журналістів, практиків місцевого самоврядування тощо – зацікавлених у розвиткові своєї громади та реформування місцевого самоврядування в Україні.\"\"

Для забезпечення успішної діяльності  Клубів проектом передбачена серія навчальних  заходів  (семінари, методична конференція, майстер-класи із застосування методик організації ефективних обговорень тощо) для лідерів та організаторів їх роботи, в тому числі й навчальний візит до Польщі, в якому візьме участь лідер кожного з клубів.  В рамках проекту передбачається видання посібника для лідерів Клубів громадського діалогу, діяльність  навчально-методичної інтернет-сторінки для обміну досвідом, консультацій, накопичення інформаційних та методичних матеріалів. Працюватиме також сторінка проектів Щецинського навчального центру та МГО «Інститут демократії імені Пилипа Орлика» – «Прозора Україна. Суспільний капітал» https://www.facebook.com/ProzoraUkraina .

Автори проекту, а також організації, що підтримали фінансово їх ідею, керуються сподіванням, що Клуби громадського діалогу в українських містах стануть таким же підгрунтям для діяльності реформованих органів місцевого самоврядування  в Україні, якими  були подібні Клуби в Польщі, ініційовані рухом «Солідарності» в часі реформи місцевого самоврядування кінця 80-х – початку 90-х років минулого століття.

Виконавці проекту – Щецинський регіональний центр Фундації розвитку місцевої демократії  та МГО «Інститут демократії імені Пилипа Орлика» запросили до участі у проекті  активних мешканців 14 громад вказаних вище областей, які зацікавлені ідеєю створення та діяльності Клубів громадського діалогу, готові опановувати методи організації  ефективного та результативного обговорення місцевих проблем, свідомих необхідності  справжнього дієвого місцевого самоврядування в Україні, готових докладати зусиль для покращення життя в своїх громадах.

___________________
Контактна інформація:
відповідальна за заходи проекту в Україні  – Оксана Колісник
тел. 067 45 46 585, e-mail: okolisnyk@gmail.com

\"\"

Проект співфінансований в рамках Польсько-Канадійської Програми Підтримки Демократії, яка є програмою Фундації  Міжнародної Солідарності, що фінансується Урядами Канади та Польщі ( відповідно до програми польської співпраці для розвитку МЗС Республіки Польщі та Канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD))

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *