За сприяння ІДПО в Охтирці вчилися медіаграмотності

Тренінг в Охтирці

За сприяння Інституту демократії ім. Пилипа Орлика 30 серпня в Охтирці відбувся тренінг: «Як не стати інформаційною маріонеткою?».

Чи вміємо ми відрізнити пропаганду від інформації, чи розпізнаємо, коли нами маніпулюють, і що повинні знати, аби не піддатися маніпуляціям? Такими були основні теми заходу, аудиторію якого склали вчителі, бібліотекарі та учнівська молодь.

Важливість медіаосвіти важко переоцінити, адже не рідко довірливі громадяни залишають надруковане чи показане по телебаченню за межами критики. В той час як вміння критично мислити, розуміти характер медіаіндустрії вкрай необхідно: хто власник медіа, чому доносять саме цей месидж, хто його створив, за які кошти і чого він хоче у відповідь…

Про те, як не стати інформаційною маріонеткою розповідала Алла Федорина, координатор ГО «Сумський обласний прес-клуб»; старший викладач Сумського державного університету; медіа-експерт Інституту демократії ім. Пилипа Орлика, заслужений журналіст України.

Тренінг, який відбувся у приміщенні Охтирської гімназії, засвідчив зацікавленість аудиторії щодо порушених тем. І для цього є вагомі підстави. Адже інформаційне поле, на жаль, рясніє недостовірною інформацією. І кожен її споживач має дати собі раду, аби не потонути у морі «жовтих» новин, «джинси» чи пропаганди.

Щодо достовірності матеріалів у медіа, тренер підкреслила на що саме слід звертати увагу, щоб не бути ошуканим: «Зауважте, чи відповідає заголовок інформації у тексті; аналізуйте, наскільки пов’язані між собою події, про які йдеться у статті; хто головне джерело інформації – наскільки воно надійне, чи можна перевірити надану інформацію чи це лише чутки…».

Для молоді особливо актуальним є вміння розпізнати «фейки», що розповсюджуються через соціальні мережі. «Завжди намагайтесь знайти первинне джерело інформації, яка подається в соцмережах, – говорить тренер Анна Федорина. – Звертайте увагу на сторінку, з якої поширюється інформація, як давно була створена, скільки має підписників. Неймовірна, шокуюча інформація – є одним з маркерів маніпуляцій».

Як зазначила медіа-експерт, охтирська аудиторія справила на неї приємне враження. Слухачі виявилися обізнаними в темі й відкриті до спілкування.

Інститут демократії ім. Пилипа Орлика, за сприяння якого відбувся тренінг в Охтирці – це недержавний аналітичний центр в Україні, основні напрямки діяльності якого: розвиток демократії; підтримка реформ у всіх сферах; консолідація громадянського суспільства; зміцнення місцевого самоврядування; євроінтеграція; свобода слова, розвиток незалежної преси.

Анна Протасова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *