Працівники сумських міських бібліотек взяли участь у двох тренінгах із медіаграмотності.
На заняттях разом із тренером проекту, заслуженим журналістом України, експертом Інституту демократії імені Пилипа Орлика Аллою Федориною вони обговорили ряд питань, що сьогодні є важливими для кожного українця: як відрізнити інформування від пропаганди; як не стати маніпульованим; як зрозуміти, чи якісну інформацію надають нам медіа; вирізнити замовні матеріали в загальному контенті ЗМІ, впізнати фейки…
Для фахівців, які щодня мають справу зі значним масивом інформації та великою аудиторією читачів, ці знання виявилися справді корисними, – принаймні такі відгуки пролунали на завершення навчання. Директор Сумської міської централізованої бібліотечної системи, заслужений працівник культури України Людмила Стадниченко зауважила: «Ми говоримо про те, чим, власне, керуємося і користуємося або ж маємо керуватися й користуватися щодня. Тепер наші знання з цих питань більш систематизовані».
Учасники тренінгів висловили побажання, аби сесії базувалися більше на місцевому матеріалі. Тренер постаралася задовольнити це побажання. Адже Інститут демократії імені Пилипа Орлика впродовж чотирьох років здійснює моніторинг місцевих ЗМІ, відтак прикладів недотримання стандартів, маніпулювання аудиторією через замовні матеріали, на жаль, зібрано немало. Хорошу базу для проведення навчань дає й посібник із медіаграмотності, створений Академією української преси, «Internews» та «Стоп-фейк».
Цікавими стали для учасників практичні вправи тренінгу: вирізнення рис інформування та пропаганди: формування новинної стрічки умовного видання; оцінювання матеріалів на дотримання стандартів, вирізнення замовних публікацій, урешті – створення власного фейку задля того, аби легше було впізнавати інформаційні «обманки» надалі.
Захід відбувся в рамках програми «Медіаграмотність – у бібліотеки Сумщини», що реалізовується громадською організацією «Бюро аналізу політики» за фінансової підтримки Американської неурядової організації «Internews Network».